דף הבית / כללי / יחי המוות!

יחי המוות!

thumbs_kovboi_100_wp.gif

 שאלה
מ- dragon: מה זה "מוות", ואיך להפסיק לפחד ממנו ?

תשובה: אם האדם מזדהה רק עם גופו הבהמי, אז הוא בוודאי פוחד מהמוות, כי הוא רואה בכך את הפסקת קיום ה"אני" שלו. לעומת זאת, כאשר הוא מתחיל להזדהות עם הנשמה שלו, כלומר מרגיש את עצמו בתוך הכלל, בחיים הפנימיים, כאשר הוא יוצא בהרגשת ה"אני" שלו מהגוף הבהמי, הוא מרגיש את עצמו כנקודה שבלב בלבד.

על ידי התחברות עם הנקודות שבלב של האחרים, הוא עובר לחיות באחרים, ובהשפעת האור המקיף הוא משיג את הרגשת הביטחון שהגוף הפיזי יכול למות, כי הוא כבר קנה לעצמו גוף חדש, גוף רוחני. אז הוא מרגיש את הגוף הפיזי שלו ברגע המוות כהתפשטות או היפרדות ממנו. הבעיה היא בעיקר פסיכולוגית, מאחר שאני מרגיש את עצמי חי בגוף – ברצונות. הפתרון הבסיסי הוא פעולות הדדיות בקבוצה. כאשר תתחיל להרגיש את הרצונות של האחרים, של "הזולת" במקום את רצונותיך, אז תרכוש גוף – רצון נצחי מחוץ לעצמך.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ucuVS

One comment

  1. זהר משפטים/הסולם/מאמר הסבא/ אות יד טו

    יד) ר"ח ור' יוסי וכו' : רבי חייא ור"י נפגשו בלילה אחד במגדל של צור. התארחו שם, ושמחו זה בזה. א"ר יוסי, כמה אני שמח שראיתי פני השכינה, כי עתה בכל הדרך הזה, נצטערתי בזקן אח סוחר, שהיה שואל אותי בכל הדרך.

    טו) מאן הוא נחשא וכו' : שהיה שואל אותי מי הוא נחש הפורח באויר והולך בפירוד, ובין כך ובין כך יש מנוחה אחת לנמלה אחת השוכבת בין שניו. מתחיל בחבור ומסיים בפירוד. ומי הוא, נשר המקנן באילן שלא היה. בניו שנגזלו אינם מן הבריות, כי נבראו במקום שלא נבראו. כשעולים יורדים וכשיורדים עולים. שנים שהם אחד ואחד שהם שלשה. מהו עלמה יפה שאין לה עינים, והגוף נסתר ונגלה, היא יוצאת בבקר ומתכסית ביום. מתקשטת בקישוטין שלא היו.

    לרב באהבה רבה

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest