דף הבית / הכול על הקורונה / יחי הווירוס!

יחי הווירוס!

שאלה: לפני מספר שבועות האמריקאים עדיין השקיפו בתעוזה ראוותנית כיצד נגיף הקורונה מתפתח באירופה ובסין. היום יש שם בהלה כללית. לא שאוסרים על האמריקאים לטוס או להתקהל במקומות הומים, הם בעצמם לא עושים זאת בגלל הפחד. האפשרות היחידה להפסיק את המגפה הזאת היא לבודד את עצמך. כיצד עלינו להתאחד כאנושות מעל הבידוד הזה?

תשובתי: אני מבין את האמריקאים, הם חשבו שזה לא יגיע אליהם בשום צורה. הרי יש להם כזאת מערכת! אמריקה היא לא אירופה שבה הכול מוכתב וודאי שהיא לא המזרח התיכון. אמריקה זו המדינה המתקדמת ביותר, הדוגלת בחופש הביטוי וכן הלאה.

כיצד זה יכול להיות? הרי בתחום החופש הם נמצאים לפני כל כדור הארץ, ולכן הנגיף שגורם להפרת האיזון של החברה האנושית כביכול לא יכול להתגלות שם. ראשית, לא יתכן שחלק אחד של האנושות יהיה בריא אם כל שאר החלקים חולים. שנית, זה רק נדמה לנו שבאמריקה יש חופש ואיזון גדולים יותר. במידה שונה כולנו פגועים מהמחלה הזאת, כיוון שעל ידי ההשפעות השליליות שלנו אנחנו מוציאים את כל המערכת מאיזון.

אני לא מתאר לעצמי מה אפשר לעשות, פרט לכך שצריך לקחת את חכמת הקבלה ולהשתדל לבצע בקפדנות את מה שכותבים הרב"ש ובעל הסולם במאמריהם על הקשר הנכון בקבוצה ובחברה. עלינו לפחות ללמוד ולהרגיש עד כמה אנחנו לא תואמים להוראות שלהם. וגם אם לא נעשה זאת אלא רק נרגיש שעלינו לעשות משהו, אפילו ההפרשים בין המצב הקיים, המצוי, לבין המצב שצריך להיות, הרצוי, כלומר הכרת הרע, בכל זאת ישפיע עלינו ויירפא את החברה האנושית. אחרת לכולנו יהיה רע מאוד. הווירוס יתחיל להתפשט בכל העולם ויחדור לכל הכפרים, לכל הפינות המרוחקות של כדור הארץ. הוא יקבל כל מיני צורות ושינויים אפשריים. לכן אין לנו עוד הרבה זמן כדי להבין את ההתנהגות שלנו ולהשתדל לעשות משהו.

אם נשנה את ההתנהגות שלנו, נוכל להיפטר מהווירוס מהר יותר. אם לא אז הווירוס יפעל, עד שבהשפעת המכות שלו נשנה את היחס שלנו זה כלפי זה, ניפטר ממוסדות ועבודות מיותרים, מקשרים לא נחוצים בינינו וכולי. כלומר הטבע יחייב אותנו לעשות זאת בכוח, ולא בתיקון שנובע מרצוננו ומהמודעות שלנו. בכל מקרה, כך או אחרת, לאחר הווירוס העולם כבר יהיה אחר לחלוטין. לכן, יחי הווירוס!

מתוך שיעור בשפה הרוסית, 15.03.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/xEASZ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest