דף הבית / כללי / יום השואה

יום השואה

יום השואה
היום, יום השואה, נשתדל לחשוב על כך שעלינו להזדרז לתקן את עצמנו ולהביא את שיטת התיקון לאנושות, כדי שדברים כאלה לא יקרו שוב אף פעם.

בעל הסולם, מאמר השלום:
"ההתנגדות הקשה האגואיסטית שבין איש לרעהו שעמה יחד מתחדדים היחסים הלאומיים, כל אלו לא יעברו מתוך העולם על ידי שום עצה ותחבולה אנושית, יהיה מה שיהיה.
כי עינינו הרואות, איך החולה האומלל מתגלגל ומתהפך מתוך מכאוביו האנושים לבלי סבול על כל צדדיו, שכבר האנושות השליכה את עצמה לימין קיצוני, כמעשה גרמניא או לשמאל קיצוני, כמעשה רוסיא, ולא בלבד שלא הקלו לעצמם את המצב אלא עוד החמירו המחלה והכאב, והקולות עד לשמים, כידוע לכלנו.

בעל הסולם

הרי שאין להם עצה אחרת זולת בדעת את ה' [תיקון האגואיזם האנושי לאהבה ונתינה], וכשיעשו זאת, הרי הדבר גלוי לכל, תמחה זכר הקנאה והשנאה מהאנושות, כי אז כל חברי האנושות יתלכדו לגוף אחד בלב אחד המלאה דעת את ה'. הרי ששלום העולם ודעת ה' הם דבר אחד".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/par22

3 comments

  1. כשרואים את חכמת הקבלה מתפשטת באומות העולם מתחילים להרגיש קצת אופטימיים שאולי אנחנו מממשים את המטרה שלנו אבל בכל זאת נראה שכאילו שהבורא לוחץ עלינו עוד יותר והלחץ לא יורד כתגובה להפצה (הגזענות ליהודים בעולם לא נעלמת אלא רק מוגברת).

    האם ישראל במסלול הנכון או שבכלל כמה שאנחנו יותר מתקדמים לגאולה כך גם כן המכות גודלות?

  2. אין לדעתי הסבר או פתרון לשואה אני מזה שנה לומדת על השואה  באופן יבש

    אבל היום ראיתי בפעם הראשונה ניצול שואה הוא דיבר על החיים בגטו וב 6 השנים הכי נוראיות בחיו ומה שהוא עבר שם אין תגובה ונית למה שהוא סיפר ולגבי מה שהם עברו שם, יש אמונה מאוד גדולה בהשם ואין לי שמץ של תשובה או הגיון או אפילו התחלה של הבנה למה נהרגו 6 מיליון יהודים על עצם היותם מי שהם יהודים טהורים וקדושים אני באופן אישי שלעולם לא באמת נצליח להבין למה זה קרה ומדוע אבל המעט   שאנו יכולים לעשות זה לזכור אותם ולהעביר את זה הלאה לדורות הבאים וזה המסר הכי גדול וברור שהעביר לנו הניצול שואה היום הוא אמר כך " אני לא פה כדי שתבכו אלא כדי שאני לא יהיה פה אתם תהיו אלה שתספרו לבנים שלכם על מה שהיה במלחמה " אין לי ממש דעה ברורה לגבי השואה יותר נכון מאוד קשה לתאר במילים את מה שאני מרגישה לגבי המלחמה ואני רק יכולה לתאר מה שהם עברו.  ולכן חובה על כל יהודי לכבד לכבד ולזכור את היום הזה ולהעביר את הלאה כמו ש חובה עילנו לצום ביום כיפור וכו עלינו לזכור ולא לשכוח את מה שהיה שם יהי זכרם ברוך

  3. לליבנת השוואה היא ללא ספק דבר שקשה לקבל. אבל זהיה חיב ליקרות אם מיסתכלים על תוכנית הבריאה ומבינים שללא השוואה לא היתה יכולה לקום מדינת ישראל.וביום שכזה אנחנו צריכים ליזכור מהוא ייחודנו ומתרתנו .

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest