דף הבית / משבר עולמי / תפקיד ישראל / "יהודיות מסריחות"

"יהודיות מסריחות"

הערה: לפני מספר ימים, קראנו כולנו על המקרה האנטישמי שחוו שתי כתבות הטלוויזיה עמליה דואק ודפנה ליאל בבריסל. נהג מונית בבריסל שאל את שתי הכתבות האם הן מישראל, וכשאנו לו הכתבות שאכן הן הגיעו מישראל, הוא צעק לעברן "יהודיות מסריחות" ולא להפסיק לקלל אותן במשך מספר דקות.  

מתוך הכתבה, בלינק לעיל: "פחדנו. הוא החל לקלל אותנו למשך כמה דקות", סיפרה ליאל לג'רוזלם פוסט בשיחת טלפון מבריסל. "כל כך פחדתי שאמרתי 'בסדר, אני אשלם לך' ובאמת חשבתי שהוא עלול לתקוף אותנו. הוא נראה כל כך כועס, היה לו מבט של מטורף", היא אמרה. זה לא היה סוף התקריות האנטישמיות. מאוחר יותר באותו ערב, אל אחת מחברותיה של ליאל ניגש גבר בבר ושאל אותה מאיפה היא ואמר לה בכעס שהוא מסרב לשבת ליד ישראלים".

מעניין, שבעיתונות הרוסית של ישראל הייתה תגובה סוערת לתקרית הזאת, ובעיתונות בשפה העברית לא הופיעה אף מילה. וגם הראיון לעיל, נערך על ידי ה"ג'רוזלם פוסט".

תשובתי: ככל הנראה בישראל יש הוראה להשתיק ולא להבליט תקריות שקרו בחו"ל, בהן מובעת שנאה גדולה ואנטישמיות כלפי ישראלים, לכן ישראלים אינם יודעים עד כמה שונאים אותם בעולם. אנחנו לא מתארים לעצמנו, עד כמה האנטישמיות פורחת עד שלא ניתנת להשמדה, לא ניתנת לתיקון, לא נעלמת לשום מקום, רק שנרדמת ומתעוררת לפרקים. למשל, האגודה האנתרופולוגית האמריקאית הוציאה את ישראל מרשימת חבריה, וקראה לכל יתר הארגונים האקדמיים באמריקה לנתק את כל הקשרים עם האוניברסיטאות בישראל.

חכמת הקבלה נותנת פתרון לבעיה שהאנושות כל כך שונאת את היהודים. היהודים צריכים להודות בכך ששונאים אותם בצדק, מפני שרק אצלם יש את הפתרון לכל הבעיות של האנושות, אבל הם בעצמם לא יודעים זאת, הם לא מבינים ולא עושים שום דבר. לכן האנושות ממשיכה לסבול ומוציאה את זה על היהודים, שלא מבינים למה שונאים אותם. כולנו אשמים כלפי העולם, צריך להודות בזה. אבל אם הביטוי "אני אשם בכל מה שמאשימים אותי" לא ירצד מול עיני היהודי, הוא לא יוכל לברר למה.

הערה: אבל זה לא נורמלי. 

תשובתי: אבל זה יביא אותו לפתרון. אנחנו חייבים לגלות למה אנחנו אשמים כלפי העולם, כי אנחנו לא נותנים לאנושות את שיטת האיחוד, דבר שהם כל כך זקוקים לו. אם ניתן לעולם את השיטה הזאת, אז הוא מיד יבין מי הם היהודים: שזה לא עם, אלא קבוצת אנשים שיצאו פעם מבבל העתיקה, שצריכים עכשיו להגיש את שיטת האיחוד לכל השאר. לשם כך הם קיימים לאורך כל ההיסטוריה. ואז העולם יקבל אותם באותו חום, כפי שהיום הוא מגנה אותם, הוא יבין אותם וילך אחריהם.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 6.12.2015

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0MQgA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest