דף הבית / אקטואליה / טראמפ ויהודים

טראמפ ויהודים

הערה: חלפו כמה שבועות מאז נצחונו של דונאלד טראמפ במרוץ לנשיאות. כולם כבר התרגלו, התקררו, נרגעו, רק היהודים ממשיכים עדיין לתקוף אותו, טוענים שהוא כמו היטלר עבורם, שבכל רגע הוא ינהיג מדיניות אנטישמית ויגרש אותם מארה"ב.

תשובתי: הם "הרוויחו" זאת בכוחות עצמם.

שאלה: אבל 80% מהם הצביעו נגד טראמפ?

תשובתי: בכך הם בחרו בו. לכל יש הסבר פשוט מאוד, מה שהתרחש בארה"ב ב 30-40 השנים האחרונות, אפשר לומר, עשו יהודי ארה"ב. הם נכנסו באופן מסיבי לכלכלה ניאו-ליברלית, הפכו את הדולר ל"נייר ירוק" פשוט והלכו יד ביד עם אלה שהגדילו את החוב המדיני האמריקאי.

שאלה: כלומר, הם השמידו את מעמד הביניים?

תשובתי: גם בזה יש להם חלק, בכך שהם חשבו שאפשר להמשיך בצורה הזו והביאו לכך שהעם, מעמד הביניים, לא מסוגלים יותר להחזיק מעמד. זה עוד טוב, לאמריקאים יש מערכת בחירות בלתי משוחדת יחסית, ולמרות שנקנים קולות היא בכל זאת עובדת, וזה עבד. לכן, טראמפ הוא נציג של רוב הדעות, של חלק גדול מהצבא, מהמשטרה, ממעמד הביניים, של רוב בני האדם שהתאכזבו ממה שארה"ב הפכה להיות. והיא הופכת למדינה ענייה, נכון להיום לא נשאר בה כלום, היא פשוט מחלקת בכל מקום "ניירות ירוקים" חסרי ערך.

זה לא סוד, שלשלטון יכול היה לעלות או שמאלני קיצוני – סנדרס, או ימני קיצוני – טראמפ, שזה גם מה שקרה. עכשיו היהודים צריכים להבין מה הם עוללו, אבל באופן עקרוני זה עדיף עבורם. תמיד יוצא כך, שכאשר יהודים נוטשים את ישראל, את הזהות שלהם, ורוצים להשתוות עם כולם, להתמוסס בין כולם, כפי שזה התרחש במשך עשרות השנים האחרונות בארה"ב, אז מעלים אנטישמים לשלטון. לכן גם עכשיו העלו אותם לשלטון. ואני מאוד שמח על כך, מפני שאנטישמים עוזרים לציונים: ברגע שהזאבים תוקפים אז הכבשים מיד מתקבצים יחד, זה מה שהיה צריך לקרות.

בהרצאות שלי בארה"ב פניתי ליהודים וראיתי עד כמה הם מכוונים נגד ישראל, עד כמה ישראל עבורם זה מקום חסר משמעות ולא מסמל שום דבר. ארה"ב הפכה עבור יהודים אמריקאים שטח פעולה שבו הם מתכוננים להקים את "בית המקדש השלישי", למעשה הם כבר בונים. אני מקווה, שטראמפ ותומכיו שהחליפו את אובמה, יוכלו להפנות את ארה"ב ואת היחס כלפי ישראל לכיוון אחר לחלוטין, ושהנשיא החדש "ישאב" חזרה מתוך ארה"ב את אותם מיליוני מוסלמים שאובמה העביר לשם כמהגרים בלתי חוקיים. נקווה, שכל זה יגיע למצב הנכון ונבין באיזה חלום היינו בשמונה השנים האחרונות!

אני מקווה מאוד שטראמפ יבין במה "מסתכם" היום הבא של ארה"ב. אי אפשר להחזיר לארה"ב את העוצמה התעשייתית שהייתה לה. פועלים אמריקאים מפורסמים עבדו בתעשיות הפלדה, המתכת, המכונות, וכל זה כבר לא קיים! ובעיקר, אין להם שום משמעות, מפני שהכול מיוצר היום על ידי מיכשור אוטומטי שלא דורש כוח אדם. מאתיים מיליון בני אדם הפכו לעניים כתוצאה מהמעבר של התעשייה לסין ויתר מדינות. וכבר אי אפשר להשיב את התעשייה לאחור וגם לא למצוא עבודה לאנשים האלה. לעולם אין מה לעשות, לכן אפשר להעסיק את מחוסרי העבודה רק בדבר אחד, צריך לארגן אותם במערכת חדשה, שתהפוך להיות עבודה על יצירת האדם. חייבת להיות דווקא עבודה חינוכית על עצמנו, שאותה טראמפ צריך להנהיג בחברה האמריקאית, כדי שכל אדם יעסוק חצי יום בעבודה על עצמו בקבוצות מסוימות, בחוגים מסוימים, בטלוויזיה,  באוניברסיטאות, בבתי ספר. צריך לפתוח אוניברסיטאות עממיות חובה שבלעדיהן האדם לא יוכל להיות חבר "שלם" בחברה. רק באופן כזה נביא את העם ואת המדינה למצב החדש, מפני שזה מה שחסר לנו ובכך עלינו לעסוק.

שאלה: אתה סבור, שאם טראמפ יעשה זאת הוא יהווה דוגמה לכל העולם ואירופה תתמוך בזה?

תשובתי: בוודאי. רק הודות לזה ארה"ב תוכל להתאושש, אחרת כל המדינה תהפוך בקרוב לדטרויט אחת גדולה.

שאלה: האם היחס של היהודים לטראמפ ישתנה?

תשובתי: אין להם ברירה, הם יסתגלו להכול. יהודים נמצאים במרכזה של הכלכלה הניאו-ליברלית, ואילו בעולם כיום, היא מתפוגגת וצריכה להגיע למיצוי, מפני שהיא בנויה פשוט על ניירות, אין מאחוריה שום מלאי של זהב. יהודים צריכים להבין, שכל זה נעלם! הם ייאלצו להתחיל לעסוק דווקא בעיניינם. כמו כן, הם יבינו שלמעשה יש להם רק ארץ מובטחת אחת, לא ארה"ב אלא ישראל. הם יהיו חייבים לחשוב ולהרהר בעובדה, מי הם, מה הם, ולהפנות את מבטם לכאן. לא לבוז למדינה הזאת ולעם שלהם ומכאן גם לעצמם, אלא לעורר כבוד כלפיהם אצל כל השאר.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 21.11.2016

 

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/rYosg

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest