טכניקת העלייה

laitman_2010-04-11_1684_70.jpg

אנחנו מתגלגלים בהרבה גלגולים, כך שנשארים רק ברצון אגואיסטי אחד בו אנחנו חיים ומתפתחים. הוא המציאות שלנו בעולם הזה. למעשׂה מתגלגלת רק "הנקודה שבלב" של כל אחד, ואילו הגופים השייכים לדרגת החי פשוט נולדים ומתים.

והנה, לאחר הרבה גלגולים, הנקודה מתחילה להראות את פעולתה. כי הרי הרצון הגשמי סיים את התפתחותו, אין לו במה להתעסק יותר, הוא התייאש מכל הניסיונות למלא את עצמו, ואינו רואה לפניו עתיד ורוד. כל זה עוזר לנקודה שבלב המביאה את האדם אל השאלה על מהות החיים, על קיום יותר עליון מאשר הדרך הגשמית מהלידה ועד המוות. כך מתחיל תהליך שמתייחס כבר לעולם הרוחני.

בטבע קיימים שני כוחות: רצון לקבל ורצון להשפיע. העולם הרוחני הוא עולם של השפעה, בעוד שהעולם הזה, הוא עולם של קבלה. אז כיצד אנחנו יכולים לגלות את עולם ההשפעה? כיצד ניתן להיכנס אליו?

לפני הנקודה שבלב שלי נעמד האגואיזם שעוצר אותה. אמנם מלמעלה, מהרשת של הקשר ההדדי הכללי שבינינו, מביאים אותי לקבוצה, ללימוד ולמורה. עכשיו אני צריך לעבוד עם הסביבה כדי להעלות את הרצון להשפיע מעל לרצון לקבל. בכך שאני אעשה את זה, אני אעלה למדרגה הרוחנית הראשונה שלי. הבסיס שלה זה האגואיזם שלי, והיא בעצמה מהווה השפעה.

אלו הם שלבי העלייה: מגדילים לי את האגואיזם (1) לפני הנקודה שבלב (2), ואני צריך להאמין שהכוחות האלה שווים ושאני יכול להכריע בוויכוח ביניהם בכך שמעלה בעזרת הקבוצה את הנקודה שלי, מזה שאני מעלה את חשיבותה של ההשפעה מעל חשיבותה של הקבלה (3). זה נקרא אמונה למעלה מהדעת.

ואחר כך הכול חוזר שוב: שוב מוסיפים לי אגואיזם, הנקודה שבלב עומדת כנגדו, היא גם הפכה לגדולה יותר, ואני עולה למדרגה השנייה. וכך אנחנו עולים פעם אחר פעם במדרגות של הסולם הרוחני.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 07.01.2011

ידיעות קודמות בנושא:
שחרור מ"מלאך המוות"
כשהנקודה משמיעה את קולה
השיטה לעלייה במדרגות הרוחניות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/NTPyj

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest