דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / טכנולוגיות חדשות

טכנולוגיות חדשות

הערה: הודות לרפואה דיגיטלית, בעתיד נהפוך להיות בריאים יותר, נחייה יותר, בינה מלאכותית תחליף מטלות ביתיות מכבידות ופונקציות עבודה, ואילו אנחנו, אם נרצה, נוכל לצאת למסע בעולמות וירטואליים וכולי…

מצד אחד, אנחנו מפתחים בינה מלאכותית, רובוטים שמקבלים דמות אדם, מערכות ניהול סתגלניות וכדומה. מצד שני, האדם מתאים את עצמו לבינה מלאכותית: צ'יפים מובנים, תוכניות, חלקי גוף מלאכותיים. עם התפתחות טכנולוגיות של מכונות, גם האדם הופך למכונה. האם יהיה הבדל כלשהו ביניהם?

תשובתי: במה נבדל רובוט מאדם רגיל בעולם שלנו? גם האדם מתנהג לפי כללים שנרכשו מהטבע או מהחברה שבה הוא גדל והתפתח, במה האחד נבדל מהשני? אינני רואה שום הבדל. אפשר ליצור צעצוע מכאני שיהיה דומה במלואו לאדם ורק אם תחתוך אותו תראה חוטי תיל.

אנחנו יכולים לתכנת הכול לחלוטין. אני יכול ליצור אישה שמתאימה לי, שתענה על כל הדרישות שלי, רק שלא תהיה לה נשמה.

שאלה: האם יהיה לאדם רצון לפתח את מה שמכונה "נשמה"?

תשובתי: אני חושב שלאחר תקופת הגילוי שהאדם הוא כמו רובוט, כאשר האדם יראה שהוא לא נבדל מרובוט, הוא יתחיל להרהר במה מתבטא השוני שלו? ואז הוא יתחיל לגלות בתוכו קיום של ישות מיוחדת שנקראת "נשמה". צריך לגלות אותה. היא נמצאת במצב עוּבָּרי בכל אדם. עליה הוא יעבוד ואת כל השאר הוא יקבל, האדם יקבל פיצה וקולה עד הבית ומישהו יתחבר לשקע כדי להתמלא במקום פיצה וקולה.

אבל בני אדם חיים, יהיו נבדלים מבני אדם מלאכותיים בכך שהם יצטרכו לתקן את הנשמה שלהם וזה יהפוך להיות הצורך שלהם. מתוך עומק הטבע שלהם ומהותם הנשמה תזעק ותדרוש מימוש.

שאלה: כלומר, לאחר שנשׂבע ממשחק ב"צעצועים" מלאכותיים, נגיע לשאלה האמיתית?

תשובתי: אלה לא צעצועים. על בני האדם להסדיר את החיים הבהמיים החיצוניים שלהם. אנחנו מתפתחים דרך הטבע הדומם, הצומח, החי והאדם, יגיע תור ההתפתחות של דרגת האדם ובינתיים, אנחנו לא נמצאים בדרגה הזאת, מפני שאת דרגת האדם שבתוכנו אנחנו יכולים לחנך רק כאשר נתחיל לפתח את הנשמה.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 7.1.2018

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/30mGA

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest