דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / טיפה קטנה, המולידה אוקיינוס

טיפה קטנה, המולידה אוקיינוס

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

פרצופים עליונים לא מקבלים אור לעצמם. פרצוף אבא מלא באור חוכמה, אבל אמא לא רוצה לקבל אותו, דוחה אותו, ומקבלת אותו רק בתנאי שהנשמות ירצו לקבל ממנה את האור הזה. לשם כך יש צורך בהעלאת מ"ן , בקשה מהתחתון.

עיקרון זה מנוצל בצורה רחבה במערכות טכניות ובחיים שלנו באופן כללי, בכל מערכת חיה ומשתנה. כל פתיחה וסגירה, כל ווסת מבוסס על עיקרון זה. בדומה לטרנזיסטור רוחני: יש אור חוכמה (פלוס ומינוס), ואני שולח לבסיס אות/תדר, שהודות לו נפתחת זרימת החשמל. אני שולח איתות חלש מאוד, אני רוצה מעט מאוד, אבל בזכות האיתות הזה, במערכת מתחיל לזרום אור עצום.

2009-10-29_bs-pticha-pirush-sulam_lesson_bb_01.jpg

כך גם הנשמות רוצות לקבל מעט מאמא ופותחות אותה מעט, אבל היא מבקשת אור מאבא, ואבא מבקש מפרצוף יותר עליון וכך בקשה זו מגיעה לעולם אין סוף. ואז אור עצום מתפשט דרך כל העולמות, כדי להביאו עד אלינו, הנמצאים הכי למטה, טיפת אור קטנה, שאותה ביקשנו. אבל אנחנו אלה שהזמנו את כל האור העצום הזה שבכל העולמות.

זהו העיקרון של כל החיים שלנו. אם המערכת אינטגראלית, אז כל שינוי, אפילו הקטן ביותר, מביא לשינוי של כל המערכת. רוחני מסמל קשר הרמוני בין כל האלמנטים. ואם אנחנו משנים חלקיק ולו הקטן ביותר – בזה אנחנו משנים לחלוטין את כל המערכת. היא חייבת כולה לסדר עצמה מחדש ולהגיע למצב חדש של איזון ושיווי משקל.

הרוחניות דומה למערכות אנאלוגיות של העולם שלנו. אם לכניסה למערכת מגיע פולס קטן, אז בכל המערכת עוברים שינויים – מההתחלה עד הסוף וחזרה – ורק לאחר שנוצר שיווי משקל, ניתן לראות תוצאות.

heb-2009-10-29_bs-pticha-pirush-sulam_lesson_bb_02.jpg

לכן גם הנשמה הקטנה ביותר, שנמצאת איפה שהוא למטה, ברגע שהיא עושה תיקון קטן, היא משנה את כל העולמות. וכמה שהנשמה נמצאת יותר למטה – כך היא מזמינה אור יותר גדול מלמעלה. בדומה לשסתום קטן, שסוגר צינור גדול. נדרשים מאמצים קטנים כדי לפתוח את השסתום, אבל אז נפתחת זרימה עצומה של מים.

מתוך שיעור "פתיחה לפרוש הסולם", 29.10.2009

רשומות קודמות בנושא:
אנחנו לא יודעים שאנחנו מביאים חיים
אנחנו יכולים להעלות את כל הבריאה!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Lc9Vn

One comment

  1. מאמר קו המידה בזהר

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest