דף הבית / חינוך, ילדים / טוב לאנושות

טוב לאנושות

שאלה: איזו מיומנות האדם רוכש כשהוא עוסק בשיטה האינטגרלית? ואיך אפשר להשתמש בה, נניח, אצלך במשפחה או במקומות אחרים מחוץ למעגלים האינטגרליים?

תשובתי: הוא יראה עד כמה השיטה האינטגרלית נחוצה לעולם, עד כמה היא חיובית ורצויה, חסכונית, מה אנחנו יכולים לחסוך בזה, מה אנחנו יכולים לבצע בעזרתה. כלומר, זה באמת מכשיר לשינוי של כל החברה שלנו, החיים שלנו, ובכלל של היחס שלנו לטבע, לייצור, לכלכלה, למסחר, לחינוך, להשכלה, להכול. בזה שמשתנים בהדרגה לסוג חדש של יחסים, אנחנו יכולים לשנות לגמרי את החיים שלנו, ועוד בכל התחומים, בייצור, בכל מקום. בכך שיוצרים יחסים הדדיים חדשים, שבאותו הזמן גם יהיו דומים לטבע, יהיו בהרמוניה איתו, אנחנו נקבל תגובה נכונה מהטבע עצמו.

נדמה לנו, שהטבע זה משהו דומם. ועל אף שיש בו גם מרכיבים של צומח וחי, אך בעיקרון כל החלל מצטייר לנו כדומם. אנחנו לא מבינים שכך זה מתגלה רק יחסית אלינו. אנחנו לא מרגישים שמאחורי כל זה עומדים תוכנית, כוחות, מחשבה, שמנהלת אותנו, מוליכה אותנו לאן שהוא בתהליך האבולוציה. אנחנו באופן כזה נכנסים להרמוניה עם התוכנית העליונה, עם הכוח העליון ומזמינים עלינו את הטוב ממש בכל הפעולות שלנו.

מתוך שיחה מס' 34 על החינוך האינטגרלי, 28.05.2012

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/LTGYe

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest