חשיבות המטרה

Laitman_2010-11-09-11_6635.jpg

שאלה: כיצד להעביר את חשיבות המטרה, את גדלות הבורא מהשכל, מההבנה, אל הרגש, שזה יחדור עד לכדי דמעות ויעורר רעדה בכל תא?

תשובתי: חסרה לנו חשיבות המטרה. אם המטרה הייתה מאוד חשובה לנו, היינו מעריכים כל רגע שבו אנחנו חושבים עליה, ולפחות במקצת קשורים אליה, אך אנחנו שוכחים על המטרה תחת כובד ההפרעות, כל הזמן נופלים לתוכן ובכל רגע סוטים מהמטרה.

צריך להגביר את עבודת העלאת חשיבות המטרה בקבוצה, את חשיבות תכונת ההשפעה. הרי חופש הבחירה היחיד שלנו הוא בכך שהקבוצה, הסביבה, ישפיעו על כל אחד מאיתנו. אין לנו אפשרות אחרת להרים את עצמנו. אתה אומר שלפעמים אתה מרגיש משהו, איפה שהוא, בצורה כלשהי. וכיצד לעשות שזה יהיה כל הזמן?

אם הייתה בוערת בך חשיבות המטרה: "אני מתקרב אליה למילימטר אחד נוסף, אבל הנה ישנה איזו הפרעה ואני מתעלה מעליה…", אם חשיבות המטרה הזו הייתה כל הזמן לפניכם, הייתם מתקדמים במהירות רבה. אתם פשוט כל הזמן הייתם צועדים לעברה, מטפסים, תופסים אותה בשיניים. אבל אם זה לא כל כך חשוב (ואתה בעצמך לא יכול לעשות כלום), אז אתה נחלש. לפעמים אתה נזכר ולפעמים לא. מגיע לשיעור, אומרים שם משהו, אני כביכול מקשיב…

אתה לא אשם בזה. אשמה רק הסביבה שלך ואתה, מכיוון שאינך מטפח את זה בתוכך. אתה צריך כל הזמן לחשוב רק על זה. לכן, הדבר החשוב ביותר הוא חשיבות המטרה שכל אחד מקבל רק מהסביבה. אין יותר מכך, איננו יכולים לשנות בנו יותר כלום. שמת את עצמך תחת השפעת הקבוצה, זה כבר קובע את הכול, אחר כך הכול מתרחש כבר בצורה אוטומטית. אתה בתוך עצמך בשום דרך לא תוכל לבצע שום האצה.

ההחשה שלך, התנועה אל המטרה, התדירות שבה אתה עובד, שאתה נזכר בזה, פועל למען ההתקדמות – הכול תלוי רק בקבוצה ובחשיבות המטרה בקבוצה. על כך כותב בעל הסולם ב"מאמר החרות".

שאלה: כיצד "להדליק" את הקבוצה כדי שאני בעצמי "אדלק" ממנה?

תשובתי: צריך "לקנות" את החברים! כתוב: "קנה לך חבר". לקנות, כלומר, למשוך על ידי יחס טוב, מתנות קטנות, למשוך אותם בכל מה שרק אפשר כדי לדבר כל הזמן רק בגדלות המטרה. זאת העבודה בקבוצה.

מתוך שיעור מס' 4 בכנס בליטא, 24.03.12

ידיעות קודמות בנושא:
לא תרצה, לא תמצא
מטרה אחת לשנינו
כשאנחנו מזכירים זה לזה על העיקר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/iEu3X

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest