חלום בהקיץ

laitman_75_70.jpg

מה אני יודע על העולם הזה? משהו פוגע בעור התוף שלי, עובר דרך מערכת העצבים, גורם לתהליכים אלקטרו-כימיים במוח, התהליכים האלקטרו-כימיים מושווים ביניהם – המידע שהתקבל מושווה עם המידע שכבר נמצא בי ונשמר בזיכרון שלי בצורת פוטנציאלים – ואני שומע צלילים מסוימים, מתרגם אותם למילים, למושגים, למשמעות.

כמה תהליכים צריכים לעבור בנו כדי שנקבל מידע "חיצוני" ונוכל להתרשם ממנו. המערכות הללו אינן מוכרות לנו, הן נמצאות ברמות מסוימות של הרצון לקבל – ברמת הדומם, החי, הצומח והמדבר. ברמות אלו מתרחשות פעולות חשמליות וכימיות, פעולות של בירור החומר והשוואתו.

בכל התהליכים האלו פועל הרצון לקבל, הכול מתרחש בו, והוא גם זה שמסנן את כל המידע. עוד לפני הצגת המידע בפניי, הוא משליך הצידה את המידע הלא נעים עבורי ומציג בפני את הנעים, או להפך, מראה לי דבר מה מפחיד או רצוי בעיני.

אני "משוחד" על ידי הרצון שלי ולכן אני קולט ב"מומים" שלי "תמונה מעוותת" של המציאות. איני מכיר את המומים האלו, אלא מקבל את התמונה ישירות, מן המוכן.

עכשיו אנחנו נמצאים בתכונות שלא מסוגלות לפתוח בפנינו את המצב הרוחני, אלא מציירות בפנינו את תמונות העולם הזה. אין לנו עם מה להשוות את התמונות האלו ולכן איש אינו מבין היכן הוא נמצא באמת ואינו מרגיש את עצמו. אנחנו כמו חיים בחלום.

מתוך שיעור על מאמר "תורת הקבלה ומהותה", 18.11.2009

פוסטים קודמים בנושא:
ציור של כוחות על הרשתית הרוחנית שלי
היינו כחולמים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/hLBPy

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest