דף הבית / קבלה ומדע / טבע / חכמת הטבע

חכמת הטבע

שאלה  מה – Facebook: האם אתה חושב שאנשים יישמעו לקריאה שלך להיות צדיקים או שיהרהרו למה מתרחשים הוריקנים? הוריקן, זה פשוט הטבע!

תשובתי: פשוט הטבע? כלומר כל זה קרה כך מעצמו, כמו שאומר ילד קטן כשהוא שובר משהו: "זה נשבר לבד".

הערה: האם אתה חושב שאנשים יישמעו לקריאה להיות צדיקים?

תשובתי: לא, אנשים לא יישמעו. אבל ההוריקנים יעזרו להם לשמוע. אדם, הוא "חרק קטן", הוא עסוק רק בכך שיהיה לו טוב בכל רגע נתון. אבל כאשר יופעל עליו לחץ מכל הצדדים ויכניס אותו לפינה, הוא ירים ידיים ויאמר "טוב, אני מוכן".

בכך מסתכם ההבדל השורשי בין חכמת הקבלה לבין כל יתר השיטות, התיאוריות או אפילו הדתות. לטבע יש תכניות משלו, כוחות משלו, התחלה וסוף משלו, והוא מממש את עצמו. אתה שולל את השׂכל מהטבע? ומאיפה הופעת? לא מהטבע? ככל שמעמיקים לתוך הטבע, כך רואים יותר ויותר, איזה שכל אין סופי, הגיון וחכמה קיימים בו.

כשאתה אומר "זה פשוט הטבע!", לְמה אתה מתכוון במושג "הטבע"? תיכנס לתוך אטום ותראה עד כמה הוא אין סופי. תיכנס לתוך תא חי, תראה מה מתרחש שם. אנחנו אפילו לא מסוגלים להבין את כל מה שמתרחש שם. כמו שאמר איינשטיין "אנחנו, יושבים על שפת הים ומשחקים באבנים". ואילו לפנינו פרוס אוקיינוס של תבונה, מחשבה, חכמה". איך אפשר לומר "זה פשוט הטבע!"?!

שאלה: כלומר אתה סבור, שזו תבונה עצומה, שמפעילה לחץ על האנושות על ידי הוריקנים?

תשובתי: הטבע במכוון משפיע עלינו, מפני שאיננו מבצעים דרישות מסוימות בהתאם לתוכנית ההתפתחות שלנו. לכן הטבע, באופן אוטומטי משפיע עלינו, במקום שהיינו צריכים לתקן את עצמנו, אבל לא עושים זאת. הוא כל הזמן מתקן אותנו בדרך אחרת, אפשר לומר, שהטבע מטֵה ומכופף אותנו עם מקל אל האושר. בסופו של דבר הכול יסתדר.

מתוך תכנית טלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 11.09.2017

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/MLvA9

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest