דף הבית / חכמת הקבלה / גלגול נשמות / חירות ממלאך המוות

חירות ממלאך המוות

photo_rav_gh70_215.jpg (למתקדמים)

לנו נדמה רק שיש חיים ומוות, כך אנחנו קולטים בחושים שלנו. האמת היא, שהרצון ליהנות לא נולד ולא מת, הוא רק מחליף את מצביו.

לכן, אדם המשתוקק לצאת מהרצון לקבל לרצון להשפיע, לנתינה, מקבל מילוי מלא ונצחי וחש שהוא בדרך לחיים שלמים ונצחיים, הוא מתחיל לוותר על הצורה הקודמת של האגו. אדם שפורץ מתוך האגו שמביא לייאוש, אכזבה, ריקנות ומוות, רוכש רצונות חדשים, רצונות של השפעה לזולת ומרגיש בהם תענוג נצחי. במצב כזה האור לא נעלם מהאדם, הוא ממלא את האדם תמיד. הוא נעלם רק לרגע כדי שהאדם יוכל לקבל מילוי גדול עוד יותר כשהוא עולה במדרגות.

אדם שהתעלה מעל הרצון לקבל שלו, מרגיש רעב, תאבון ומיד את המילוי. רעב- תיאבון- מילוי. והתנועה הזאת לא נגמרת לעולם. אפילו כשהוא חש רעב, הוא שמח שהוא יכול למלא את עצמו. וברגע שהוא ממלא את עצמו, מיד מתגלה רעב ותאבון ממדרגה יותר עליונה, כדי שיוכל לקבל מילוי חדש.

זו התקדמות באור הנצחי – יש לו אור מקיף בזמן הרעב ואור פנימי בזמן המילוי. יוצא, שהוא רוכש חיים רוחניים נצחיים, ולא חיים שנגמרים כל הזמן.

המוות שחווה גופו הגשמי של האדם מורגש בו כמשהו חיצוני לחלוטין. הרי רצונו העצום לא חש שום אובדן עם מות הגוף הגשמי. הגוף מת – שימות. והוא מחבר את עצמו לרצונות אחרים, לרצונות יותר חזקים, ולא לרצון המביא לו את תחושת הגוף והחיים הגשמיים.

זהו המרשם לחיים נצחיים ולחירות ממלאך המוות!

פסוטים קודמים בנושא:
מוות ונצחיות
פוסטים נוספים בקטגוריה: גלגול נשמות

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/QKP10

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest