דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / חיים חדשים 768 – למידה

חיים חדשים 768 – למידה

למידה זה לא כמה האדם זוכר, אלא כמה הוא מרחיב את שדה הקליטה שלו. אנחנו לא יודעים מהו העולם שבו אנו חיים, ומהו הקשר שצריך להיות בינינו… (הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "למידה".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

למידה זה לא כמה האדם זוכר, אלא כמה הוא מרחיב את שדה הקליטה שלו. אנחנו לא יודעים מהו העולם שבו אנו חיים, ומהו הקשר שצריך להיות בינינו, אבל אם נרחיב את כלי הקליטה שלנו, אז נקלוט עולם רחב ומושך יותר. בזה עוסקת חכמת הקבלה.

בהרחבת כלי הקליטה האדם סופג נתונים חדשים ואז מעבד אותם לכדי הבנה חדשה. בשונה מבעלי החיים, עלינו לחקור לשם מה אנחנו חיים, לחקור את מהות החיים, לכן ניתנה לאדם התבונה, כדי שיבין מה מהותו, מה תפקידו בעולם, מהי תכלית התפתחותו.

לילדים קטנים יש דחף טבעי ללמוד, להכיר ולחקור כדי שיגדלו ויתפתחו. הדחף  הזה נכבה כשמתבגרים, אבל אם יש לאדם מבוגר רצון לגלות דברים, ללמוד ולהתפתח, אז תהיה לו גם יכולת למידה.

מה שמבדיל בין דרגת החי לדרגת המדבר זה שדרגת המדבר זו למידה בלתי פוסקת, אם אני לא לומד משהו חדש כל יום, אני לא מרגיש שאני חי. ההבנה היא רגשית וגם שכלית, "הלב מבין". אם אדם לא למד לתקן את הנשמה שלו במהלך חייו, לא נשאר ממנו כלום לאחר פטירתו.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 767 – המדרגה הבאה
חיים חדשים 766 – מה מבדיל את האדם מן החי?
חיים חדשים 765 – להפוך ליצורים חדשים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CVSH8

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest