דף הבית / אהבה / חיים חדשים 693 – אהבת עולם

חיים חדשים 693 – אהבת עולם

כולנו קשורים זה לזה מרגע שהתחילה הבריאה להתפתח, כי באנו ממקור אחד.  אותו מקור אחד שרוצה לפתח אותנו, כמו אבא ואימא, רוצה שנגיע לכל הטוב, לאהבה. (ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "אהבת עולם".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

כולנו קשורים זה לזה מרגע שהתחילה הבריאה להתפתח, כי באנו ממקור אחד.  אותו מקור אחד שרוצה לפתח אותנו, כמו אבא ואימא, רוצה שנגיע לכל הטוב, לאהבה. הטבע נותן לנו דוגמה באהבת אם, שמרגע שמתהווים בה חיים חדשים, נולד בה גם רגש האהבה. ביטוי של אהבה זה למלא את הזולת במה שטוב לו, במה שהוא אוהב, במה שחסר לו. אילו אהבנו הרבה אנשים והיינו יכולים להעניק, אז היה לנו תענוג בלתי מוגבל, ולכן נצטווינו ב"ואהבת".

כולנו נשמה אחת, אך זה נסתר מאתנו, אנחנו מרגישים זרים זה לזה, והקשר בינינו התחלף לדחייה. בקרוב כל בני העולם יצטרכו לגלות את הקשר הפנימי שביניהם, ואז תהיה אהבה מעל הדחייה, כמו שכתוב "על כל פשעים תכסה אהבה", שמעל אש השנאה תתלקח אש האהבה. הקבלה מלמדת אותנו איך להגיע לזה. זה לא מן הסתם שהאהבה הטבעית מתפוררת בתוך משפחה, ובקרב העם, מפני שקשר חדש צריך להיוולד. האהבה היא פסגת התפתחות האדם, מאהבת הזולת נגיע לבסוף לאהבה הבורא, הכוח הכללי שמחבר את הכול.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 692 – מהי אהבה
חיים חדשים 691 – כוונה וקיום מצווה
חיים חדשים 690 – משמעות הנחת התפילין

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/KwGKS

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest