דף הבית / חינוך, ילדים / חיים חדשים 395 – מזל, גורל ומלאכים

חיים חדשים 395 – מזל, גורל ומלאכים

כיצד צריך להתייחס לעניין של מזל וגורל ואיך כל אחד יכול להפוך את חייו להזדמנות להגיע לטוב? (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי ויעל לשד-הראל)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "גישה לחיים: מזל, גורל ומלאכים".

לצפייה/האזנה: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

להורדת התוכנית: | MP3 אודיו | MP4 וידאו |

תקציר השיחה:

בטבע אין מקרה. מהמפץ הגדול ועד עצם הרגע הזה, הכול מתנהל לפי חוקים קבועים. גורל זו מין שרשרת מצבים שאדם צריך לעבור מתחילת החיים ועד סופם. לכל אחד יש הזדמנות לשנות את היחס שלו למה שעובר עליו, ולהרגיש הכול כטוב.

כל החיים הם הזדמנויות להפוך את השנאה שלנו לאהבה. תתחיל לממש ותראה שכך זה. אין בכלל רע וטוב, אלא רע הוא מה שרע לזולת, וטוב – מה שטוב לזולת. "ואהבת לרעך". אין רע אלא שנאת חינם, ואין טוב אלא אהבת אחים. "מזלות" הם כוחות שמגיעים לאדם, 'נוזלים' מלמעלה, כדי לעורר אותו לאיזון עם אחרים. אם האדם יודע לקבל זאת נכון, עבורו המזל הזה מורגש כטוב, ואם לא – אז כרע.

חכמת החיבור מלמדת את האדם איך להכין עצמו לקבל את כל מקרי החיים נכון. ומה הם מלאכים? מלאכים הם כוחות שמשפיעים עליי. לדוגמה, כוח המשיכה. מלאכי חבלה הם כוחות שנותנים כל מיני סטירות בחיים, הפרעות, ועליי לתקן עצמי בהן. מהות התיקון היא יצירת קשר טוב, איזון, ואהבת לרעך כמוך. מלאכים טובים מקרבים לאהבת הזולת, מלאכים רעים מושכים חזרה לאגו. גם שדים ורוחות הם כוחות. אי אפשר לראותם, רק תוצאה מהשפעתם. יש ללמוד לנהלם.

תוכניות קודמות:
חיים חדשים 394 – אמונות טפלות ועין הרע
חיים חדשים 393 – להבדיל בין טוב לרע
חיים חדשים 392 – כוח הטוב וכוח הרע

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/i9iFb

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest