חיים באקווריום

שאלה: התמונה שצוירה על ידך מדכאת ואפילו מכעיסה אותי: האם זה באמת כך, שכל תפיסת העולם שלי היא סובייקטיבית לחלוטין ומוגבלת על ידי הרגשות שלי?

תשובתי: למה תפיסת העולם שלנו מדכאת אותך? אם נסתכל על דג באקווריום, אז הוא חי ברוגע. בשבילו האקווריום הזה, המים, וכל מה שיש בתוכו, זה החיים שלו.

לדג יש רצון לחיות ולשמור על עצמו, והוא מרוצה מהחיים באקווריום. כי חשוב לו שיהיו מים רוויים בחמצן ובאוכל. ויותר אין לו רצון.

האקווריום, זה העולם שלו. הדג אינו יודע מה נמצא וקיים מחוץ לאקווריום. כך גם אנחנו חיים בעולם הזה, בכזה אקווריום, מבלי לדעת מה מתרחש מחוצה לו. חכמת הקבלה, זו חכמה של תפיסת המציאות שמאפשרת לאדם להרחיב את האופקים שלו.

שאלה: אבל החיים של הדג באקווריום אינם מרגיזים אותו. למה אותנו מדאיג מה נמצא מאחורי הקירות שלו?

תשובתי: מפני שאנחנו נבחרנו מכל הבריות להיוולד ולהתפתח עם כזה רצון, שיוצא מחוץ לאקווריום. אנחנו רוצים לצאת מתוך האקווריום ולגלות מה קיים מחוצה לו. זהו רצון חדש, שלא שייך לאדם שבעולם הזה. הוא כבר שייך למדרגה הבאה שנמצאת מחוץ לגופנו, ואותה אנחנו צריכים לחקור.

אני מרגיש שאני חייב לגלות מה מסתתר שם, מאחורי הזכוכית של האקווריום. החיים האלה בתוך האקווריום חונקים אותי ואני מרגיש את עצמי כמו בבית הסוהר. עדיף לי למות מאשר לחיות חיים כאלה, כי הרצון שלי הוא הרבה יותר גדול ממה שאפשר להתמלא בו בעולם הזה.

אני רוצה לקבל ידע והרגשה של מציאות רחבה, של העולם החיצוני. ולכן אני מרגיש את עצמי בעולם הזה, כאילו אני נעול בצינוק או קבור בעודי בחיים. אף על פי שאני חי, אני מרגיש את עצמי כמו בארון קבורה צר ומנסה לפרוץ החוצה.

יש אנשים שהחיים באקווריום בהחלט מספקים אותם, והם מהווים 99% מכלל האנושות.

שאלה: אבל כל בני האדם גם כן לא מרוצים ממשהו?

תשובתי: הם לא מרוצים, מזה שלא שמים בזמן אוכל באקווריום ושהמשאבה מספקת חמצן בצורה גרועה. הרצון שלהם לא מתפתח מעבר לזה. אבל ישנם אנשים שהרצון שלהם הרבה יותר גדול, והם רוצים לגלות מה נמצא מעבר לגבולות האקווריום.

מתוך התוכנית "מפגש העולמות", 12.05.2014

ידיעות קודמות בנושא:
כל היקום בתוך האדם
לפני עלות השחר
חיים מאחורי קירות אקוואריום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/66bsE

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest