דף הבית / המשבר ופתרונו / חזרה למקורות

חזרה למקורות

בדיוק כפי שאנשים בריאים יכולים להידבק מאחרים, כך גם כל אחד מאיתנו יכול להידבק מאדם אחר, ולהשתמש באגו שלו בצורה לא נכונה במקום לתקן ולרפא אותו.

אנחנו רואים כיצד זה קורה. כל יום כלי התקשורת "עובדים" על האוכלוסייה, משליכים עלינו "וירוסים" שונים ואנחנו בולעים את הפיתיון ואחר כך מדביקים בו אחד את השני.

כל עיתון נמצא בבעלות של אוליגרך זה או אחר שמעורב בתנועה פוליטית. כולם נמצאים תחת פיקוח של שכבות יותר בכירות, וכך עד לצמרת שאנחנו לא מכירים, אבל הם עומדים מאחורי הנשיאים, הבנקים וכולי. יתכן שאנשים לא ממש מבינים שהם עושים רע, אבל אין להם ברירה. אין מה לעשות. המערכת הזאת מתנהגת כמו מחלת צרעת ומדביקה את העולם כולו.

שאלה: האם אפשר לרפא אותה?

תשובתי: בוודאי! בסופו של דבר הכול יגיע לגמר התיקון ולהרמוניה מושלמת. אבל אנחנו רוצים שזה יקרה בשיטה רכה ומהירה. תבלע כדור ותבריא! כך גם ברוחניות, אתה נכנס לחברה בריאה, מקבל מהם טיפול מתאים ויוצא בריא!

הבעיה היא, שכל האנשים בעולם, ובמיוחד אלה שנמצאים בצמרת השלטון, הבינו, שאין דרך אחרת, שזאת הדרך היחידה. הם כבר קרובים להכיר בכך שיש אמצעי הדרכה להתקדמות בדרך הזאת.

אין שום דבר אחר. צעד שמאלה, צעד ימינה, ואנחנו שוקעים בתוך ייסורים גדולים, כלליים ופרטיים. אפילו צמצום אוכלוסיית כדור הארץ משבעה שמונה מיליארדים למיליארד אחד לא יעזור לנו. זה לא ייתן כלום, כי תתעוררנה בעיות חדשות. לא יעזור לנו גם לעבוד כל הזמן כדי להגדיל את מספר האפסים בבנק, אנחנו מדפיסים כסף ומבינים עד כמה זה חסר תועלת.

לכן, אידיאולוגיית השלטון צריכה להשתנות בהדרגה מבפנים. וזה כבר התחיל. בזמננו הכול מתקדם מאוד במהירות מפני שכולנו נמצאים בחלל סגור, במערכת אחת. מה שקורה בתוך ההמונים, יקרה בסופו של דבר גם בצמרת. אין לאן לברוח! הבעיה היחידה היא חוסר שיתוף פעולה ביניהם, חוסר השפעה ואיזון הדדי.

רצוי שנשיג את התיקון לא על ידי ריפוי דרמטי, אלא בעזרת משהו קל ומהיר, על ידי ההבנה (!) שעלינו להגיע לדבר אחד – למציאת הדרך הטובה ביותר, להזדמנות להתפתח בכיוון הנכון עם גילוי הבחירה החופשית שלנו.

אנחנו כבר מפתחים, מיישמים ומפיצים את השיטה הזאת להמונים, כדי שהיא תגיע אליהם בהדרגה. בינתיים מאוד קשה להגיש אותה בצורה ישירה, כי אנחנו מדברים על דרך רוחנית שבה כולם שווים. כל אחד שונה וכולם שווים. וכיצד עושים זאת? חייבים לחשוף את כל ההמונים לחינוך האינטגרלי. ובנייה מחודשת של האדם היא בניית החברה כולה.

נאמר, "היזהרו בבני עניים שמהם תצא תורה". אם האדם "עני", כלומר מרגיש שאין לו כלום, ועליו לגלות את משמעות החיים, אז הוא יצליח. עלינו להפיץ את החינוך האינטגרלי כאן בישראל. יתכן שאנחנו נצטרך להגיע איכשהו לצמרת ולשכנע את המנהיגות שדווקא זה צריך להיות הכיוון המדיני הפנימי והאידיאולוגיה הפנימית של העם. למעשה, אנחנו חוזרים למקורותינו.

זה לא מנוגד לציונות ולסוציאליזם! בעצם, אנחנו יכולים לאחד מסביב לאידיאולוגיה שלנו כל מדיניות, כל הזרמים, ואף אחד לא יכול להתנגד לזה. כמובן, שכל אחד יכול לומר שזה דומה למה שיש לו, כי כולם רוצים להשוויץ באהבה הדדית, השפעה וחיבור. אבל היכן כל אלה? האם יש למישהו שיטה ברורה ודרך ליישומה? אנחנו לא רואים אותה, על אף כל ההבטחות היפות של המנהיגים. הם מגיעים לשלטון, הם בעלי האמצעים, ומה הלאה? בסופו של דבר הם בעצמם שוקעים בתוך הביצה הזאת.

לכן, עלינו להציג את השיטה שלנו בפעולה ואז האנשים יראו שאלה לא סתם הבטחות כמו של כל יתר המנהיגים שיכולים לדבר יפה אך אינם עומדים בהבטחותיהם.

ההבדל שלנו הוא בכך, שאנחנו מציגים את המימוש של השיטה על פי דוגמת עיר כלשהי, ומספרים, שאת אותו הדבר אפשר לעשות בכל המדינה. תראו את הנתונים שלנו יחסית לאזורים אחרים בארץ. אלה לא הצהרות ריקניות של חבר'ה שדוהרים לתפקיד הנשיאותי.

אני מאמין בדוגמה אישית שהיא ההוכחה הניצחת למה שאפשר לעשות עם המדינה. ואז העם יצביע נכון, כלומר, בעד אידיאולוגיית התיקון והחיבור בין כולם. וזה באמת יתקן, יחבר, יגן עלינו ויעלה אותנו למדרגה הבאה שבה נהיה חייבים להיות "אור לגויים". כפי שעיר קטנה בישראל תהיה דוגמה לכל המדינה, כך גם המדינה צריכה להיות דוגמה לכל העולם.

מתוך התוכנית "סודות הספר הנצחי", 19.02.2014

ידיעות קודמות בנושא:
רופא עליון
דוגמה ללימוד של השיטה האינטגרלית
אל העולם החדש: לימוד וחינוך

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ZnV5N

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest