חוק פשוט

בזמן האחרון אנחנו רואים, איך בפסיכולוגיה, בפיזיקה, במדעים המדויקים, מכל הצדדים נוצרת בהדרגה תמונה שונה לחלוטין של הטבע. היא עדיין מאוד רחוקה מכזה שילוב אינטגרלי, שבו אנחנו נחבר את כל המדעים יחד ונראה מדע אחד ויחיד, תולדות הטבע.

וכאשר הוא יתייצב לפנינו יחד עם ההרגשות המרות שלנו מהקשר והמגע האגואיסטי והמזיק שלנו עם הטבע, זה יחייב אותנו לחפש את החוק העיקרי של הטבע. ואז אנחנו בכל זאת נתפוס אותו, מה עוד שלא נתפוס אותו סתם באופן שׂכלי עם איזה שהן מסקנות פיזיות, אלא, אם לומר בגסות, נחווה אותו על בשרנו, כאשר אנחנו ניאלץ לקבל את החוק הזה כהכרחי לביצוע, למימוש על ידי כולם ובהכול.

החוק הזה הוא מאוד פשוט, חוק האינטגרליות של כל חלקי הטבע.

לשם כך צריך ללמד את כל האנושות, לחנך אותה. לכן גם אנחנו קראנו למערכת שלנו בשם "החינוך האינטגרלי". חייבים לחנך את כולם ללא יוצא מהכלל.

האדם פשוט צריך ללמוד מהטבע. במשך 200 – 300 השנים האחרונות הוא החל איך שהוא להתרחק מהנצחיות, מהגלובליות של הטבע, שנמצאת מעליו ושבתוכה הוא קיים. הוא החל לאבד את מקומו בטבע, החל להעמיד את עצמו מעליו. פתאום התפתח אצלו כזה היגיון, כזאת השקפת עולם, שהוא כביכול אינו תלוי בטבע, אינו מהווה חלק ממנו, אלא מהווה משהו מיוחד שמסוגל להבין ולפעול, איך שבא לו, איך שיחליט. לכן אנחנו הגענו למשבר, כלומר העמדנו את עצמנו נגד הטבע, נתנו לאגו שלנו לעשות ככל העולה על רוחו.

למעשה, ההתפתחות שלנו השיגה כזה מצב, שבו אנחנו צריכים להיות דומים לטבע הכולל, לראות את עצמנו כחלק אינטגרלי שלו ולתקן את הטבע האגואיסטי שלנו לאלטרואיסטי, כלומר לכאלה קשרים הדדיים בינינו עצמנו ובינינו לבין כל שאר חלקי הטבע: הדומם, הצומח והחי, שישלימו זה את זה, יתמכו זה בזה, ישתתפו בהומיאוסטאזיס הכללי של הטבע.

הדרך למצב הזה עוברת או דרך החינוך האינטגרלי, שאותו אנחנו מנסים להפיץ בכל מקום שרק אפשר, או לצערי, דרך ייסורים, כאשר האנושות תלמד על הפעולות העצמיות האגואיסטיות, הלא מוצלחות והכפייתיות על הטבע.

מתוך תוכנית מס' 2, "בניית סביבה חברתית", 25.09.2012

ידיעות קודמות בנושא:
הטבע לא ייתן לנו להשמיד את עצמנו
האנושות משנה את השקפת עולמה
הטבע אינו ניתן לחלוקה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/jAaXm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest