דף הבית / קבלה ומדע / טבע / חוקי הטבע

חוקי הטבע

photo_rav_gh70_216.jpg מתוך שיעור הקבלה היומי 23.3.09

לשיעור מלא: audio.gifאודיו | video.gifוידיאו

אנשים שמתחילים ללמוד את חוקי הטבע, רואים שהטבע מאוזן בכול, כמו בטמפרטורות ובלחצים. כלומר הטבע נמשך לאיזון, ומגמתו היא להשיג חיבור. ככל שההצטברויות שבטבע גדולות ומורכבות יותר, הן מוצלחות יותר. דוגמה לכך היא היווצרות האדם, שנוצר מתוך הצטברויות והתחברויות של תאים פשוטים, שהחליטו כביכול להצטבר לגוף אחד. גוף שבו פועלים ספקים שונים כמו הלב והריאות, המזיזים חלקי גוף אחרים כמו הרגליים. והכול מנוהל על ידי השֵכל.

מפליא לראות איך בהתאם להתפתחות התאים, כל חלק בגוף לוקח על עצמו תפקיד מיוחד מתוך ביטחון שאת יתר התפקידים ימלאו עבורו חלקים אחרים. כשכל החלקים מתחברים יחד, הם משתמשים זה בזה למען התפתחות החיים ברמה גבוהה יותר. כך במשך יותר ממיליון שנה התפתחו בני האדם. וככל שהיו מחוברים יותר, היה ביכולתם לשרוד ולהצליח יותר. ולא חשוב כיצד רואים זאת, אם כהתפתחות מתוך רשימות, על פי חוכמת הקבלה, או מתוך עיקרון האבולוציה של תיאוריית דרווין.

העניין הוא, שמורכבותו הפנימית של האדם מאפשרת את הגמישות שלו, היינו, את היכולת להתחבר ולהיות מוכנים לכול דבר. ולכן למרות שהאדם הוא המין היותר עדין מכל דרגת החי, הוא מצליח יותר מכל השאר, בגלל המורכבות והגמישות שלו, בגלל השֵכל והיכולת להתפתח.

לכן מדור לדור החברה שלנו מתפתחת לחברה מורכבת וגמישה יותר, עד שמצבה יהיה מותאם לטבע. והטבע הוא שמחייב אותנו להתחבר בינינו, להיות קשורים זה לזה בכל חלקי הציוויליזציה. כלומר, תהליך ההתחברות הזה נקבע על ידי הטבע!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/TyoqZ

One comment

  1. בידיעות אחרונות של שבת שעברה למדנו שהחידקים מגלים אינטליגנציה גבוהה כתוצאה משתוף וחבור.החוקר תאר את תוצאתהחבור כיצירת מח על ,תבונה שאף מסוגלת לגרום שינוי בגנום של התא היחיד לפי הצורך שינוי שיכול לעבור לשאר החידקים. האם יש גזירה שוה לאנושות? האם החבור בהשפעה יצור מח על של 7 מיליארד מוחות שיפעלו ביחד ויוכלו לשנות את הגנטיקה האנושית ?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest