דף הבית / כללי / סרט אהבה

סרט אהבה

photo_rav_gh70_044.gif

שאלה: מה זאת ההשפעה שעליה אתה מדבר, ואיך בן אדם רגיל יכול לרצות את זה, לפעמים זה נשמע לי כמו סרט אהבה?

תשובה: במקום הציביליזציה הנוראית שלנו, שבה כל אחד הוא אויב לכולם, צריך להגיע לאהבה של כולם את כולם. התלות הכוללנית של כולם בכולם אשר מתגלה בעולמנו מראה, שאנו יכולים להתקיים רק בתנאי שהיחסים בינינו יהיו נכונים, כמו בגוף אחד, אחרת אנו נידונים להשמדה הדדית.

מהו העיקרון של ההשפעה ההדדית? בואו נדבר על כך רק באופן תיאורטי, כאילו שזה לא שייך לנו, אחרת בן אדם באופן טבעי, אגואיסטי, ידחה את זה. אם אני מתחיל להתייחס לכולם כאל חלק ממני, אילו הייתי מרגיש את הרצונות של כל הנשמות בעולם כשלי, והייתי יכול למלא אותם מאיזה שהוא מקור, היה עובר דרכי תענוג עצום, אור עצום, מילוי של כל הבריאה.

חוכמת הקבלה היא חוכמה על קבלה. היא מדברת על איך להעביר דרך עצמך במידה המקסימלית תענוג עצום ונצחי. נצחי, מכיוון כשאתה מעביר דרכך את המילוי של כל הנשמות, ואינך מתרוקן. אתה כמו אמא שאוהבת את כל 20 הילדים שלה; ואם יש במה למלא אותם, היא נהנית מהמילוי של כל אחד מהם ושל כולם ביחד. זהו בדיוק המצב של עולם אין סוף!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/AFSmB

5 comments

 1. שלום לכבוד הרב,

  ככל שאני מרבה לצפות בתוכניותך, כך גדלה ההשתוקקות להצטרף לקהילה ובפרט לשלוח את ילדיי לבית ספר שכולו ברוח הקבלה. אשמח לקבל אינפורמציה נוספת בעניין.

  בברכה,

  עדי נוף.

 2. גם אני הייתי בתוך הלב הזה.וגם גלגלי שיניים

 3. מרגש תמיד .

 4. לשננן את 

 5. ההרגשה ….

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest