דף הבית / כללי / חוויות מהקונגרס

חוויות מהקונגרס

logo_congress-2009_83x66.jpg

קיבלתי הרבה מכתבי חוויות מהקונגרס ולפי דעתי חשוב לשתף בהם את כולכם:

להגיד את האמת, על פי הניסיון שלי, ציפיתי למצב של ירידה ועצב אחרי הקונגרס, אבל קרה משהו. יום אחרי הקונגרס נסעתי לעבודה ופתאום הבנתי שהעולם השתנה, הוא אחר! וזו לא הייתה סתם הבנה, אלא ראיתי כמו באור השמש את העולם העתידי, שאיכשהו יפעל בהשפעה ולא בקבלה. תמיד הייתה לי שאלה: איך זה יהיה? כי היום כל הענפים בעולם שלנו והחברה בכללה בנויים הפוך. ולפתע ראיתי את השינוי ברור, כאילו אני כבר נמצא שם – בחברה חדשה. ראיתי פנים מאושרות, השתוקקות לשמח אחד את השני, כולם התנהגו כמונו בקונגרס, פנים מחייכות, התקשורת מלאה רק בכתבות טובות, מפרסמים רק את תכונת ההשפעה. הכול מסביב מלא אור ועטוף בענן של אושר. ההרגשה שהקונגרס הפך את העולם וגם אותנו…

אירוע גרנדיוזי בקנה-מידה גשמי, את הרוחני אני יכול רק לדמיין. השמחה לא עוזבת אותי, אני רוצה לשיר ולרקוד. אנסה לבטא במילים את הרגשותיי. ראשית, הקונגרס היה משפחתי. זה הבדל גדול ומאוד משמעותי. לא רק אנשים מבוגרים התאספו כדי לשמוע שיעורים ולרקוד ביחד, אלא המשפחות – התאים השלמים של החברה. כל אחד מבני המשפחה נתן תמיכה לאחרים והכפיל את כל הטוב. היו משפחות בנות שלושה דורות ולפעמים אפילו בנות ארבעה דורות. היו ילדים מהגיל הרך ואפילו תינוקות. היו המון פעילויות לילדים: קרקס, משחקים, שירים, ריקודים, חדרי שינה, בהתאם לכל הגילאים. דאגה והגנה: בזמן השירה והריקודים אספו את הילדים ליד הבמה וסידרו שטח פנוי לריקוד של הילדים ביחד עם המדריכים. הילדים הגדולים לקחו את הקטנים על הכתפיים. בכל תחנה היו תורנים ששמרו על הילדים כדי למנוע כל פגיעה אפשרית.

שפע של אוכל מאוד טעים, בין הארוחות בחוץ היו המון דוכנים עם שתייה חמה, לימונים, עוגיות. שירים וריקודים כל כך מדליקים שאי אפשר היה להישאר לשבת. האווירה, מלאת אנרגיית אהבה, לא השאירה מקום לעייפות, מהבוקר עד מאוחר בלילה. לפני ואחרי הקונגרס הרבה אנשים נסעו לטיולים למקומות קבליים. אני מצטער שפספסתי את האפשרות: נופים מדהימים, אוויר, מאות אנשים יקרים (עשרות אוטובוסים).

ארגון הקונגרס – אי אפשר לתאר עד כמה חשבו מראש על כל דבר קטן. היו אלפי אנשים ולא היה אף תור: לא לאוכל, לא לספרים, לא לשתייה חמה עם עוגיות, לא לדוכני ההפצה. רוצה – קבל!

אני מאחל לכולם שמעכשיו העולם יתפתח רק על ידי אור ושמחה במקום ייסורים!

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/M8WLq

2 comments

 1. תודה לך רב על כל מה שאתה עושה ותודה לכל בני ברוך!!!

  פשוט תודה

 2. היה אדיר…חוייה מדהימה של חיבור ואהבה …

  לא מפסיקה להתפעל מהאירגון המדהים והמוצלח…

  הילדים שלי נזכרים בכל פעם בעוד משהו שהשאיר להם טעם של עוד-

  ההפעלות,ההצגות,האהבה והדאגה של המדריכים לכל פרט ופרט…

  אין מילים..זה מאוד מאוד מרגש…

  תודה לכל אחד ! אתם ענקיים !!

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest