חברה דואגת

מחקר: מדוע תושבי מדינות מסוימות מרגישים את עצמם בטוחים, ואילו אחרים מרגישים את עצמם כמו בשדה מוקשים? לצורך מדידת רווחתה של האוכלוסייה, עורכי המחקר השתמשו ב – 11 קטגוריות עיקריות: הכנסות, עבודה, חברה, חינוך, איכות הסביבה (אקולוגיה), זכויות, בריאות, סיפוק, ביטחון, איזון בין העבודה והמנוחה.

העניין הוא לא רק ביציבות של הכלכלה ובצמיחה של התמ"ג (תוצר מקומי גולמי). הרבה תלוי בהכנסות ההדדיות של האזרחים וברמת ההגנה הסוציאלית. אתם יכולים להרגיש את עצמכם בטוחים אפילו בזמנים קשים אם יש לכם חברים טובים שאפשר לבטוח בהם. לכן, כמות ואיכות של קשרים חברתיים זהו גורם מכריע בקביעת רמת הרווחה של תושבי המדינות השונות. עזרה לאחרים יכולה להפוך אתכם למאושרים יותר: מתנדבים מרגישים את עצמם יותר ממומשים.

תגובתי: בכל הזמנים אנשים קבעו את המצב שלהם ביחס לסביבה, באופן יחסי. אבל הוא תמיד היה שונה אצל כל אחד ואף פעם לא היה סיפוק מלא.

הסיבה לכך היא בהרגשת המילוי: אם הוא מתרחש ברצון לקבל האגואיסטי, למען עצמי האהוב, אז אין לזה גבול, אבל אם זה קורה ברצון למלא את האהוב האחר, אז הסיפוק מושג על ידי הרגשת הפעולה שלך, ההדדיות, ולא תלוי בגודל המילוי. רק בחברה מתוקנת האדם יכול להרגיש את עצמו בטוח ומסופק.

ידיעות קודמות בנושא:
התנדבות מאריכה את החיים
צמיחה כלכלית אינה סימן לרווחה
פסיכולוגים: מדוע האנשים אומללים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/YGO4B

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest