זמן ההתעוררות

שאלתה של כרמלה: בכל דור ודור מתעוררת "הנקודה שבלב" אצל מספר מסוים של אנשים, ואז הם מתחילים לשאול את השאלה הידועה מה הטעם בקיומי. אם הדחף לשאלה הוא מצד הבורא, אז במה "אשם" האדם שאינו נכלל ברשימת המתעוררים? ולא די שלא נכלל אלא שמרבים לו ייסורים? ואולי לא הבנתי נכון?

תשובה: אחרי חטא "אדם הראשון" (הנשמה הכללית), התחלקה נשמתו לנשמות פרטיות, שיורדות לעולם הזה ומתלבשות בגופים. בעולם הזה הן עוברות תהליך בחיים של בני אדם מדור לדור, עד שכמות הייסורים מצטברת בכל נשמה לשיעור המספיק להיווצרות תחושת ייאוש מהחיים הנוכחיים, ריקנות – והאדם מוכן להתעוררות הנקודה שבליבו, תחילת הנשמה.

במי שמתעוררת נקודה זו, רצון לרוחניות, לפי התעוררות זו מכֻוון הוא להגיע למקום שבו יוכל לממש את הרצון – מקום זה הוא מורה, ספרים ו"קבוצה" (סביבה המתאימה להתפתחות). כאן הוא ממשיך בפועל לממש את הנקודה שבלב.

אלו שעדיין לא מתעוררת בהם הנקודה שבלב, סימן שעדיין לא הגיעו למיצוי חיי העולם הזה. הם ממשיכים לחיות את החיים האלה למשך מספר שנים נוספות או אפילו גלגולים.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/drx7s

2 comments

 1. סיגל יצחקוב

  שלום לכבודו הרב!

  בשיעור מתאריך 22.01-מאמר לסיום הזוהר
  דיברת על-כך שהאנושות ובמיוחד אנו עם הנקודה שבלב לא מבינים שרק עי תכונת ההשפעה נוכל לעלות ולא לסבול ייסורים כמו שאנו חווים בעת הקשה הנוכחית.
  ציינת שכאשר בחינה א; מסתיימת ומתחילה ב;-להשפיע עמ-להשפיע הכל משתנה מה קורה באנושות כאשר משתנה בחינה ממצב למצב?
  ואייך אנו מרגישים זאת בכלים שלנו-בזמן שינויי
  הבחינות ממצב למצב?
  מקווה שהבהרתי את השאלה -קצת קשה לי לנסח בצורה מדויקת את הכוונה בהרגשה שלי.

 2. שבת שלום לך הרב ליימן. בהמשך לתוכנית שעל את המקובל תגובתי אלייך אמרתה שאל סבי לא הייתי מדבר ככה אז בוא הרב לייטמן ולמד משהוא על ציונות חיונית בסיסית סאבא שלי עלה לישראל ב1923 והיה כממובן חילוני אישתו כבר בברלין סנאה דתיים. אנכנו במישפחה כבק 500 חילונים אתה מבין הרב לייטמן יש בי גנים של צדק חילוני בסיסי גם מצד אבא אנכנו כץ אתה מבין אני גם כהן וגם צדיק ולכן לא מסוגל ליסבוך את השקר הדתי. הרב ליימן אתה אדם מקובל אתה חייב יותר מימני ליהיות תמיד חי באמת אז תה אומר שהדתהיהודית לא אלימה כול הדתות אלימות ואתה יודע ואת טוב מימני מימה אתה מפחד תיסתקל למצלמה בעיינים ותומר את האמת אתה חייב המיתנחבלים אלימים דת שווה אלימות נקודה כול מה שמחוץ אלי זה הבורה אז לגביך כמו אשתה לגביי בורה רצוי שתקשיב לי לו לאמת אני נפלתי ממקום מעוד גבוע מהאמת ועכשיו אני עמוק בבוץ אני צריך שתעזור לי לצת לצת לאור הצדק והשיוון ללברוח מהפחד שחונק אותי עם תעזור לי לעבור מחסום אז הבתה לעם ישראל משיח חילוני זה מה שאנכנו צריכים עכשיו בוא הרב ליימן תיחבר לנישמתי וראה שמה שכתוב כאן נכון תודה רבה אודי כץ

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest