זמן ההכנה

מיכאל לייטמן

רק האור יכול לגלות לך את האמת, בעצמך אינך יכול לעשות דבר.

המקובלים נתנו לך עצה: השתדל להשיג אהבה לזולת. וכשׂכר על המאמצים שלך אתה תרגיש, …שאתה שׂונא את כולם! ושׂכר עוד יותר גדול – זה להגיע להכרת הרע שלך. וכאשר יגיע שכר עוד יותר גדול – אתה תבין, שאתה מסוגל לבקש, שהאור העליון יתקן אותך.

שלבים כאלה עלינו לעבור, ולא ניתן לעשות זאת ביחידות – לכן מביאים אותנו לקבוצה הלומדת את חוכמת הקבלה. כי רק בחיבור עם אחרים, בהשפעה הדדית אנחנו מסוגלים להרגיש זאת.

וזהו השלב החשוב והמסובך ביותר. כל שאר השלבים לאחר הכרת ה"חטא" שלך, היינו התיקון וקיום ה"מצווה", מתבצע מהר מאוד ויחסית בקלות. הבעיה היא להתגבר על המדרגה הראשונה מכולן.

לכן נאמר: "אלף נכנסים לפרדס ורק אחד יוצא להוראה". כולם מועדים רק במדרגה הראשונה הזו ונופלים, מסתלקים, בורחים, נזרקים מהדרך הרוחנית… הזמן הקשה ביותר – זה זמן ההכנה.

איננו מבינים, שבשלב ההכנה, אנו מכינים את עצמנו לכל הדרך. עכשיו, בהימצאנו בעולם הזה, אנחנו מכינים עצמנו בלי להיות מודעים לכך, למדרגות שיגיעו בעוד פרק זמן לא ידוע – בעוד אלף פעולות.

ואז, כשהאדם יימצא במדרגות רוחניות גבוהות, הוא יקבל בחירה חופשית, דווקא הודות להכנה הקודמת הזו. היא נותנת בסיס לכל הפעולות האחרות, לכל אחת מהן, שהודות לכך הן הופכות לחופשיות.

אחרת איך אני יכול להיות בעל חופש בחירה, אם אני נמצא במדרגה של לקבל על מנת להשפיע, "תשובה מאהבה", איזו בחירה חופשית יכולה להיות לי שם, אם גלוי לעיניי, שהבורא הוא אחד ויחיד?! ואפילו אם משהו אינו מובן, אין לי שום ספקות, כי הרי אני נמצא בעולם המלא בבורא!

אבל כאשר מתגלים "חטאים" קודמים מזמן תקופת ההכנה, הם נותנים לך אפשרות להרגיש עצמך מרוחק וחופשי מהבורא במצב המיוחד והגבוה הזה, איפה שאתה כולך נמצא בתוכו. הם נותנים לך נימוק נגד, אפשרות להגיד: "לא, אני בכל זאת יכול להיות עצמאי!". "כאילו" עצמאי… אבל ב- "כאילו" הזה – כל המהות. לכן ההכנה של היום כל כך חשובה.

מתוך שיעור "הקדמה לספר הזוהר", 27.01.2010

רשומות קודמות בנושא:
זמן הכנה ושורש נשמה
אל תפחדו מטעויות
התנאי למעבר המחסום

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/PwGIx

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest