זמן ההכנה

מיכאל לייטמן

שאלה: בדרך כלל כדי להשתלב בזרימה של ספר הזוהר צריך זמן. איך לזרז את הזמנים?

תשובה: זה תלוי במצבו של האדם. זה לוקח לי בין 20 ל-40 דקות להתחיל להרגיש את ספר הזוהר ולהתקשר עימו, להתחיל לעבוד איתו באותה הנשימה. צריך לקרוא ולחכות שזה יקרה. זמן ההכנה איננו לחינם, זאת עבודה גדולה כשחושבים כל הזמן: הנה, עוד קצת וספר הזוהר יתגלה בפניי. אתה מבין שצריך רק להמשיך וכתוצאה מזה יתגלה לך איזשהו קשר עם העליון.

בזכות הקשר הזה אנחנו מתחילים להרגיש את ספר הזוהר, לחוש אותו יותר קרוב אלינו. הארה קטנה מתחילה להאיר עלינו, הטקסט משחק איתנו ומעורר בנו שינויים. זה לוקח זמן, זהו זמן ההכנה כדי שניצור קשר עם הספר, צריך להתייחס לכך בסבלנות, להקדיש כמה זמן שצריך. זה כל כך חשוב לי שזה יקרה! אני בטוח שזה חייב לקרות, אני מחכה ומייחל לזה. כך אני מתחבר לספר הזוהר.

אחר כך תרגיש שזה לא רק שהתמונה מתבהרת, אלא אתה נכנס לים של תחושות ושינויים פנימיים. אתה מתחיל לחוות עליות וירידות פתאומיים, כשספר הזוהר מעביר אותך מימין לשמאל בתחושות הרוחניות. אתה תרגיש תחושות ברורות וחדות בתוכך, תחוש איך הכוח העליון פועל בחומר שלך. ההתקדמות היא בכך שאתה מחכה שזה יתקן אותך ויביא אותך לחיבור, אהבת הזולת, השתוות הצורה עם הבורא. בשביל זה אתה קורא ומתאמץ. אז אתה תתקדם באותה הכוונה, יחד עם האור.

מתוך שיעור על ספר הזוהר 07.03.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FExGK

2 comments

  1. ספר הזוהר נספג (נלמד) בקבוצה ומכאן ניתן להניח, כי קיים קשר בין מידת החיבור בין החברים למידת החיבור האישית של כל לומד לספר.

    מהי תרומת החיבור בנינו לחיבור האישי של כל אחד לספר עצמו?

  2. רחל שניר

    שלום רב! מחר שבועיים אחרי הכנס…  נרשמנו בכנס להפצה, כדי שנוכל להתחיל לתרום במרץ מכישורינו להפצה – למה עדיין אין תגובה?

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest