זכות אבות

בכל הרצונות שהיו פעם מתוקנים ואחר כך נשברו, ישנה דרגה שנשארה שלמה. היא נשארה מהאבות ונקראת על שמם – וזוהי דרגת ה"ראש", חב"ד. הרצונות השבורים שייכים לדרגת הבנים, שהם חג"ת, הכלים דהשפעה. ולמטה נמצאים אנחנו, נה"י, הכלים דקבלה.

עד היום דרגת האבות נשארה כפי שהייתה, ודרגת הבנים, או "ישראל", מחכה לתיקון שלנו. וכל השאר שייכים לקטגוריה של "אומות העולם" שאינם יכולים לתקן את עצמם.

השבירה, הגלות והערבוביה נועדו כדי שעכשיו אנחנו נעלה מתוך "אומות העולם" את החלקים שמסוגלים להשתתף בתיקון: החלקים השבורים של "הבנים" שצירפו אליהם את נשמות ה"גויים". ובשלב הבא יתוקנו כל היתר, שאותם אנחנו מכנים "99%".

שאלה: איך אותה "זכות אבות" עוזרת לנו עכשיו?

תשובתי: המערכת היא אחת. מהאבות אנחנו מקבלים את האור המחזיר למוטב, ואת שיטת התיקון עצמה. דווקא הם מחיים את המערכת הכללית ומגדלים אותנו. הם כבר החלק המתוקן של הנשמות.

יתר על כן, בין אלה שמתעוררים ומתקנים את עצמם בתקופה שלנו, ישנן גם נשמות ששייכות לדרגת האבות. מדובר באלה שעומדים בראש: בעל הסולם, האר"י, הבעל שם טוב וענקים אחרים, שבכוונה עברו דרך השבירה, כדי לגלות ולתקן את הרצונות הנוכחיים. לכן הם מגלים לנו כל כך הרבה מהחכמה הזאת.

ולכן "האבות" הם לא בני אדם שחיו פעם, כמו אברהם, יצחק ויעקב. אלה נשמות מיוחדות, החלק המתוקן של המערכת, שמספק לנו כוחות והתעוררות. כל המקובלים הגדולים שבהיסטוריה, עד הרב"ש, הם נשמות מדרגת האבות. והם אלה שהביאו לנו את שיטת ההתפתחות.

שאלה: על מה אנחנו צריכים להתמקד בעבודה שלנו: על משיכת האור מדרגת האבות או על החיבור בינינו למען הערבות בדרגת הבנים?

תשובתי: נאמר "בנים אתם לה' אלוקיכם". אנחנו צריכים לעבוד רק על החיבור.

האבות הם ההשפעה. הבנים הם ההשפעה לבורא דרך הקבוצה (1%). ואילו אנחנו עובדים עם העולם, בהשפעה לאנושות (99%), בינתיים מבלי להזכיר את הבורא. ומאוחר יותר האנשים יגלו שהם זקוקים לזה.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הערבות", 15.11.2011

ידיעות קודמות בנושא:
הגיע זמנם של הנכדים
התפקיד שלנו
כיצד לרשת "זכות אבות"

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/J8C1B

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest