ועכשיו בעצמך!

בזמן הירידה, במצב של חושך, חוסר אונים, ניתוק מהבורא, הדבר העיקרי הוא שצריך להשתדל לשלֵב בצורה נכונה את כל האמצעים. בזמן הירידה האדם חייב לבנות ולסדר זאת באותה הצורה שזה היה איתו בזמן העלייה, כשהבורא נתן לו דוגמה מוחשית. ואז שניהם יהיו שווים. הבורא נותן לאדם הבנה, הרגשה, קירבה, דבקות, הכוונה, ביטחון, אמונה, יכולת להשפיע, דחף, הסכמה להשפעה. כשהוא מרגיש את כל זה בזמן העלייה, האדם חייב לבדוק בצורה יסודית את הרגשות שלו, כדי שלא רק ייהנה אלא גם ינהל בדיקה מתמדת של המצב.

כעת המצב הזה בא מהבורא בחזקת דוגמה, ואחר כך בזמן הירידה, האדם חייב להבין שהבורא עזב אותו בדומה למבוגר שמתרחק מהילד הקטן, כדי שהוא יעשה משהו בעצמו. הגיע הזמן שהקטן ישחזר ויעשה בעצמו את מה שראה. כך אנחנו לומדים ומשתדלים לקיים את הברית, שקיבלנו על עצמנו בזמן העלייה. כעת, בירידה, אנחנו מבינים שהיא באה תועלת שלנו בלבד.

הודות לה אנחנו יוצרים תנאים, כדי לא להיות תלויים בהרגשות שלנו, ונגלה את כל האמצעים כדי להגיע אל האור. רק חייבים להשתדל בעצמנו. אנחנו אף פעם לא הסתדרנו ללא עזרתו של הבורא, ובכל זאת מגלים עצמאות כשבאופן עצמאי משתמשים בכל האמצעים המוצעים על ידו. בזה הנברא עושה את עצמו דומה לבורא.

מתוך שיעור על מאמרו של הרב"ש, 26.10.2010

ידיעות קודמות בנושא:
לדמות ירידות לעליות
התקפה על התקפה
לקחת דוגמא מהבורא

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/FCd48

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest