דף הבית / חינוך, ילדים / ומה הטעם…?

ומה הטעם…?

מחקר: רמת העקרות בקרב נשים אמריקאיות היא בין הגבוהות בעולם. 41% מכלל הילדים נולדים לנשים לא נשואות. מתוך 118 מדינות, ב–6 מדינות רמת העקרות עולה על זו שבאמריקה, זה מהווה 19%.

לנשים בארה"ב עד גיל 44 יש 1.9 ילדים בממוצע, השיעור הנמוך ביותר מתוך 171 מדינות. בלידת ילדים ללא נישואים, ארה"ב תופסת את המקום ה–49. שיעור הפריון בכל העולם נפל לרמה חסרת תקדים.

הרמה הכללית של ריבוי האוכלוסייה התבררה כנמוכה מ–2.1 ילדים לאישה אחת, כלומר נמוך מהרמה הדרושה להבטחת רצף של דורות בקרב אוכלוסייה עם רמת תמותה נמוכה. בשל חוסר יציבות פיננסית, אמריקאים רבים דוחים את ההחלטה על הולדת ילדים, וזרים כבר לא כל כך להוטים לעבור לאמריקה.

תגובתי: הבעיה היא לא רק במשבר, אלא באובדן הכיוון בחיים. לא מובן לאדם "בשביל מה אני חי?", ומכאן גם השאלות "בשביל מה להוליד, להתפתח, לעבוד…?". כתוצאה מהשאלה וחוסר התשובה, גדלה ללא הפסקה צריכת נוגדי הדיכאון, הסמים והאלכוהול.

לכן הרמה הנמוכה של הילודה מהווה רק אחת מהתוצאות של המשבר הכללי, שהיא חוסר הבנה של משמעות החיים. השאלה הזאת בתת-מודע מנקרת במוחנו, אפילו אם אנחנו לא מרגישים את זה או שמכסים אותה באופן אוטומטי על ידי כל מיני עיסוקים.

ידיעות קודמות בנושא:
הקריירה המוצלחת של האישה מפרקת את נישואיה
המיתולוגיה של שיעור הילודה הנמוך
אחרת ניכָּחד, כמו הדינוזאורים

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BMP3n

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest