התקפה!

לב

שאלה: כיצד בזמן קצר כל כך, סך הכל 3 ימים, ניתן לעשות עבודה כ"כ גדולה ולהשיג מדרגה רוחנית?

תשובתי: זה לא תלוי בזמן! באותו הרגע, כאשר אנחנו יחד מבצעים את פעולת האיחוד – זה פשוט קורה.

פעם היה לנו מצב דומה בקבוצתו של הרב"ש, וכאשר שאלתי אותו מה נדרש מאיתנו, בכדי שזה אכן יקרה, הוא ענה: "דרושה התקפה!".

אתם חייבים לעשות זאת בעצמכם, הכל תלוי בכל אחד מכם. לכו להתקפה, בהשתוקקות ליצור חיבור ביניכם, וזה יתרחש. ומי שיגיע, בכדי להשתתף בהתרוממות הרוח הכללית הזו, ופשוט יתחבר לזרם הכללי, ברצון שלו לזרום ולהשתלב יחד – הוא ירגיש קדושה במדרגה הראשונה, דרגת הדומם. זה נקרא "דומם דקדושה". לכן הוא נקרא "דומם", שלא נדרש ממך כישורים מיוחדים – פשוט תגיע ותשחה בזרם, ותוכל לזכות ביציאה ממצרים. מי שמצטרף לאחרים, גם הוא יברח מפרעה יחד עם כולם.

בזמן של כנסים נוצר מצב מיוחד, כי הרי בינתיים איננו מרגישים את הרוחניות, אך כאשר אנחנו מתאספים יחד בצורה פיזית, אנחנו משפיעים בצורה חזקה מאד זה על זה. לא במקרה הבורא ברא את העולם הזה, היכן שאנחנו כבר מחוברים בצורה גשמית ויכולים להשפיע זה על זה. כל עוד אנחנו נמצאים רחוקים, מאחורי מסך הטלוויזיה, אנחנו עדיין לא מרגישים זה את זה בצורה חזקה, כי אין לנו עדיין את החוש השישי. לכן כנס פיזי כזה משפיע עלינו ומעורר בנו השתוקקויות פנימיות לאיחוד הרצונות.

לכן קיים העולם הזה – כי דווקא מכאן אנחנו יכולים להתחיל את העבודה הרוחנית מאפס. בעולם הזה איננו תלויים ברוחניות ויכולים לברר ולרכוש את כל התכונה הרוחנית, בכך שנחליט באופן חופשי – אם אנחנו רוצים בזה או לא.

יש ברשותנו חופש, אנחנו נמצאים מחוץ לרוחניות ויכולים להתחבר זה עם זה בעולם הגשמי, ומכאן להתחיל בעלייה רוחנית – אם רק נרצה! ואם איננו רוצים, אז אנחנו יכולים להישאר ולחיות רק בגופים גשמיים…

זה לא ריאלי לעשות זאת לבד, אבל ביחד – זה קל!

מתוך שיעור "הקדמה לספר הזוהר", 17.02.2010

רשומות קודמות בנושא:
רוצה להיות עובר רוחני?
יש לנו את כל התנאים
הזדמנות לתקן את העולם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/CoXyb

One comment

  1. אילנה רוזנווסר

    בקוראי  את  דברי  רב  לייטמן,  על  הכוונה   לקראת  "כנס  הזהר",כל  כולי    ,  מרגישה  את  עוצמת  הכוונה  שמחלחלת  בין  כל  הקוראים  את  דברי  רב,  את  הרטט  שממלא   את  כל  הכללי  העולמי,  שעומד  ומצפה  ,  בדחילו  ורחימו  ,  להיות  עד  לארוע  ההיסטורי  הגדול,  ישועת  השם  כהרף  עין,  נס  גדול  יהיה  לנו,  אמן,

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest