התפתחות רוחנית

שאלה: למה צריך להשיג את העולם הרוחני דווקא מתוך העולם הגשמי?

תשובתי: מפני שרק באופן כזה אפשר להתעלות מעל עצמך ולהרגיש את ההתפתחות ההדרגתית שלך. רק בהשגה הדרגתית, בשלבים, אנחנו מגדלים בתוכנו תכונות חדשות, תחומים וגבולות חדשים. אתה לא מתאר לעצמך כמה עבודה אתה עושה יחד עם זה. נניח שאתה לומד את חכמת הקבלה שנתיים שלוש, נדמה לך שאין צורך בכל כך הרבה זמן וניתן להסביר הכול בכמה חודשים, אבל העניין שבתוכך מתפתחות תכונות חדשות, שכעת אתה אפילו לא חושד שהן קיימות.

זה דומה, לדרך שבה ילד קטן גדל. בכמה השנים הראשונות לחייו הוא בכלל לא יודע, ולא מבין מה מתרחש איתו. הוא חי! אבל כמה תכונות מתפתחות בתוכו וכיצד הוא תופס אותן זה לא מובן לו. כך גם אנחנו מתפתחים בעולם הרוחני. כשאנחנו לומדים את חכמת הקבלה, אנחנו לא מתארים לעצמנו אלו תכונות, פונקציות חדשות, "בלוקים" חדשים של תפיסה והבנה מתפתחים בתוכנו. לאחר מכן כולם מתגלים בו-זמנית. כמו למשל נער שבגיל ההתבגרות הופך להיות פתאום גבר קטן, תקופת ההבשלה ארוכה ואז פתאום הכול מתפרץ בבת אחת והוא נפתח כמו פרח.

כך קורה גם בהתפתחות הרוחנית, רק בצורה הרבה יותר בולטת ומובהקת. הילדות מסתיימת פתאום ומתחילים חיים אמיתיים בהשגה, ברגשות וכל מה שהצטבר, מתגלה כבר בצורה אמיתית ומעשית.

מתוך שיעור וירטואלי, 20.11.2016

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/JoXW5

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest