דף הבית / הכול על הקורונה / התפתחות חדשה

התפתחות חדשה

שאלה: אומרים ששנת 2020 הייתה אחת השנים הקשות לאנושות מאז מלחמת העולם השנייה. כיצד אתה מסכם את השנה?

תשובתי: אני חושב שלא הייתה שנה שקידמה את האנושות למצב טוב יותר כמו השנה שחלפה. הייתי ממש מנשק את וירוס הקורונה, אותו כדור עם קוצים יפים, והופך אותו לסמל ההתקדמות האנושית. דווקא בזכות המגפה התחלנו להיות הרבה יותר מקושרים, הרבה יותר מרגישים זה את זה, מבינים עד כמה אנחנו מחויבים לשפר את עצמנו ואת החברה שלנו.

התחלנו  לעשות חשבון נפש, מה חשוב לנו בחיים, מה חשוב בכל יום ויום. לבני הנוער יש הרבה יותר מחשבות והחלטות רציניות, גם לסטודנטים, לזוגות צעירים ולא צעירים. כלומר הווירוס הקטן הזה עורר בנו רגשות, מחשבות, החלטות מאוד חשובות וגורליות, ולכן אני מאוד מכבד אותו.

שאלה: לאן השינוי הזה מקדם אותנו?

תשובתי: אני לא יודע ממש לאן, ולא רוצה לדבר על סוף הדרך שנראית לי ואולי לא נראית כלל לאחרים. אבל מה שלא יהיה, הווירוס הזה מעורר בנו שינויים. אנחנו חושבים יותר על מהות החיים, על מטרת החיים, מה חשוב בחיים. אנחנו משנים מערכות, כלומר שוקלים אחרת את כל המערכות שבנינו. האמת היא שההתפתחות הארצית הגיעה למצב שכבר אין לה לאן להתפתח, מיצינו את כל הכוחות הטובים והרעים שיש בטבע, והחברה האנושית הגיעה לייאוש ולדרך ללא מוצא. לכן המגפה פתחה לנו דווקא פתח להתקדמות ולהתפתחות חדשה.

 

מתוך ישיבת כתבים, 27.12.2020

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/cloyv

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest