דף הבית / קבלה ומדע / חושבים מדע / התפתחות העולם

התפתחות העולם

השתלשלות הכוחות העליונים גורמת ללידה – הופעת היקום המתפשט על כל חלקיו: היווצרות חלקיקים, אטומים, השתכללות מבנה החומר על ידי התחממות והתקררות, פעולות גומלין כימיות, היווצרות מבנים והצטברויות של חומר, היווצרות כוכבים, גלקסיות, פלנטות, שעל אחת מהן נוצרים ביו-פולימרים, יסוד החיים.

התפתחות החיים מובילה להיוולדות תבונה, תודעה, עד שנוצר אדם, מסה ביולוגית תבונתית, אשר מכירה בקיומה (למתקדמים: בחינה ד', במונחים קבליים).

אולם האדם הוא רק הדרגה הראשונה והתחתונה בסולם שבו הוא, ויחד איתו כל היקום, העולם הזה, עולים עד למצב הכרה מלאה של המציאות כולה, של עולם אין-סוף, עד לדבקות מלאה בכוח העליון הכללי של מערכת העל כולה.

עם הזמן נוצרת חברה סוציאלית של אנשים שהופכת בהמשך לחברה אינפורמציונית. כלי התקשורת מאחדים את כולם כאילו במקום אחד, בדעה אחת, במודעות אחת, בהתרגשות אחת.

בדומה לתא בגוף החי כך האדם – תא בגוף המערכת הכללית. התאחדות כל בני האדם במערכת הכללית האחת מוגדרת מראש.

ההתאחדות הלא-פיזית, היינו ההתאחדות האינפורמציונית, היא שקובעת את התלות וההשפעה של כל פרט על האחרים. ככל שהאינפורמציה איכותית יותר, כך גדלה השפעתה על המערכת כולה – השפעה פיזית, אינפורמציונית, מחשבתית או רוחנית.

ההשפעה הרוחנית פועלת בעוצמה המרבית על המערכת כולה, ומעלה אותה במודעות כללית קולקטיבית לדרגת מערכת העל, אשר נקראת הבורא.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RVyTP

One comment

  1. מתוך פרק א, הקדמה לשער שבת, שער שבת, פרי עץ חיים, האר"י

    אמנם בחי' י"ג הוא, כאשר נעריך היצירה כשנכלל בהן ג"ר דעשיה, הנה הוא י', ועתה הוא י"ג. וכן הענין בכל העולמות, ואפילו באצילות עצמו, חוץ מן עשיה שלעולם נשארת בסוד ז' לבד. וז"ס השבת שנקרא אחד, כי אחד גימט' י"ג, כי כל עולם נעשה בסוד י"ג. פירוש – כי הנה כשהג' דבינה עולין בחכמה, וזהו אתה סוד חכמה, הנקרא אתה, נעשה אחד. וכשהג' דת"ת עולין לבינה, נעשין אחד, וז"ס ושמך אחד. כי בינה נקרא שם כנודע. וכשהג' דמלכות עולין לת"ת, נעשין אחד, וכן בכל העולמות, וזהו אתה אחד ושמך אחד, ומי כעמך ישראל גוי אחד:

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest