התפתחות האגו

שאלה מה –  Facebook: אתה טוען שהתפתחות החברה זה התפתחות של האגו בתוכה. למה לא התפתחות של אלטרואיזם? יכול להיות שבמקום לקדם את התחרותיות צריך להתחיל לפתח שיתוף פעולה?

תשובתי: אני רואה, כיצד מתפתח העולם לאורך עשרות אלפי שנות קיומו, וזה קורה רק באמצעות האגו. כמו כן, כל המדענים והחוקרים מאשרים זאת. אותו הדבר אומרת גם חכמת הקבלה. אנחנו לא צריכים להתפתח על ידי האגו, כלומר לא בתוך הרצון לקבל הכול לתוכך, ובכל רגע נתון לחשוב רק על עצמך: "מה צריך לעשות, כדי שיהיה לי טוב יותר?", אלא לשנות את הפרדיגמה שלנו, כלומר לחשוב: "מה צריך לעשות, כדי שיהיה טוב לאחרים?". זו כבר תפנית רצינית מאוד, מהפכה פנימית בתוך האדם שאותה הוא לא יכול לבצע בעצמו.

שאלה: אם הטבע שלנו הוא אגואיזם בלבד, איך אני יכול לשנות את עצמי?

תשובתי: זהו פרדוקס, שקיים בתוכנו: אנחנו לא יכולים לצאת ממסגרת הטבע שלנו. אנחנו יכולים לתקן אותו, אבל רק בעזרת הכוח העליון, הבורא. אם הבורא יאיר לנו על ידי הכוח שלו וישפיע עלינו כמו מגנט שמזיז מרחוק חתיכת מתכת, אז נוכל לשנות את עצמנו ולנוע בכיוון הפוך מהאגו. לשם כך עלינו "לשכנע" את הבורא להניע אותנו קדימה לתכונה אחרת לגמרי, מתכונת הקבלה לתכונת ההשפעה, לא לתכונת האגואיזם, אלא לתכונת האלטרואיזם, לא לתכונת השנאה, אלא לתכונת האהבה.

בואו ננסה לעשות זאת, זה מה שמלמדת אותנו חכמת הקבלה!

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 15.2.2017

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/wdHbW

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest