דף הבית / כלכלה / כסף / התפכחותה של אמריקה

התפכחותה של אמריקה

דעתו של מרק אדומניס, ד"ר לפילוסופיה בהרווארד ובאוקספורד: "הדבר החשוב ביותר הוא ללא ספק חוסר השוויון הכלכלי הקיצוני, שבגללו ארה"ב הופכת להיות דומה יותר ויותר לאמריקה הלטינית. קריסתו של מעמד הביניים והתעשרותו של קומץ אליטות מנותקות מהחיים – הם הרקע להופעת תנועת Occupy Wall Street. פשוט לא ניתן לתאר שהמחאות היו משיגות כזאת הצלחה, אם אמריקה לא הייתה במיתון כלכלי כה נוראי.

יציבותה של תנועת Occupy Wall Street אינה הוכחה לגאוניותם של מארגניה, אלא לחוסר התקווה המוחלט שמרגישים יותר ויותר אמריקאים. הדעות שנשמעו עוד לפני מספר שנים רק באווירה האוניברסיטאית, מופיעות על בסיס יומי בעמודיהם של עיתונים כמו הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט.

נראה שאמריקה נמצאת על סף מהפכה נוספת בתודעה, שבמסגרתה משהו שהיה נחשב עד עכשיו לחוק טבע (הפער העצום בין העשירים לעניים) לפתע מתגלה כאנכרוניזם נתעב שדורש תיקון".

התייחסותי: הטבע דוחף אותנו לתקן את חוסר השוויון, לחברה של ערבות כללית, לצריכה נבונה, על מנת שנגלה עקב כך את דרגת ההתפתחות הבאה שלנו – דרגת ה"אדם" – הרגשת העולם העליון בתוך תכונת ההשפעה. התהליך החל, והמימוש שלו תלוי בהשתתפות שלנו. ואז נוכל להרגיש את כל שלביו כרצויים ונוחים.

ידיעות קודמות בנושא:
אמריקה באפלה
דבר כזה עוד לא היה באמריקה
פעולות המחאה נגד "הטרור הפיננסי" בארה"ב

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ehDaw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest