התעוררות העולם-1

thumbs_23_100_wp.gif

שאלה: האם יש מקומות שבהם כתוב איך העולם יתעורר לתיקונו? חוכמת הקבלה וספר הזהר כנראה מדברים על כך. למה אתה כל כך בטוח בזה שהגיע הזמן להפצת חכמת הקבלה?

תשובה: רבות כתוב על ימות המשיח, אולם איש אינו יכול לומר במדויק איך יהיו ימות המשיח בפועל. הרמב"ם כותב, שאיש אינו יודע איך בדיוק יקרו האירועים האלו, עד שהם לא יקרו, זאת משום שיש שתי דרכים למטרת הבריאה: "דרך האור" ו"דרך ייסורים".
העניין הוא, שהאנשים צריכים להרגיש צורך בתיקון שלהם ואז האור העליון יתקן אותם. להכיר בצורך לתיקון אפשר: 

  1.  תחת השפעת הייסורים, שהאגו שלנו מביא – דרך שנקראת "דרך ייסורים", 
  2. תחת השפעת האור העליון, הפותח לנו את השלמות וההרמוניה של העולם העליון.

בשני המקרים צץ רצון לתיקון המושך את אור התיקון, הנקרא "משיח". משיח מהמילה "למשוך", למשוך מתכונת קבלה לתכונת נתינה! אבל המעשה הזה נגרם על ידי כל הרצונות של כל האנשים בעולם!

רמזים לסוף הגלות:

ילקוט שמעוני (ישעיהו, לה, א): ישושום מדבר וציה. בשעה שהקב"ה מגלה שכינתו על ישראל אינו נגלה עליהם בפעם אחת מפני שלא יוכלו לעמוד באותה טובה ובפתע פתאום ימותו, צא ולמד מיוסף בשעה שנתודע לאחיו לאחר כמה שנים ואמר להם אני יוסף לא יכלו אחיו לענות אותו כי נבהלו מפניו לפני הקב"ה עאכ"ו, אלא מה הקב"ה עושה נגלה עליהם קימעא קימעא בתחלה משיש את אחרים שנאמר ישושום מדבר וציר, ואח"כ ותגל ערבה ותפרח כחבצלת, ואח"כ פרוח תפרח, ואח"כ כבוד הלבנון, ואח"כ המה יראו כבוד ה':

סוטה דף מט ע"ב: משיחא חוצפא יסגא ויוקר יאמיר הגפן תתן פריה והיין ביוקר ומלכות תהפך למינות ואין תוכחת בית וועד יהיה לזנות והגליל יחרב והגבלן ישום ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו וחכמות סופרים תסרח ויראי חטא ימאסו והאמת תהא נעדרת נערים פני זקנים ילבינו זקנים יעמדו מפני קטנים בן מנוול אב בת קמה באמה כלה בחמותה אויבי איש אנשי ביתו פני הדור כפני הכלב הבן אינו מתבייש מאביו ועל מה יש לנו להשען על אבינו שבשמים

מיכה, ז, ו: כי בן, מנבל אב, בת קמה באמה, כלה בחמתה: אויבי איש, אנשי ביתו.

-המשך יבוא-

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/A0qEd

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest