דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התעוררות המונית

התעוררות המונית

שאלה: לדבריך בעבר הנקודה שבלב התעוררה לעיתים רחוקות אצל בני האדם, ועתה זה מתרחש לעיתים קרובות יותר. האם התגלות המונית של נקודות שבלב אצל כמות גדולה של בני אדם קשורה להשכלה של ישראל?

תשובתי: זה תלוי בהתפתחות הכללית של האגואיזם. בקרב העם היהודי הוא גדל כבר מזמן, עוד בבבל העתיקה, ולכן הם גילו את חכמת הקבלה. העם היהודי, זו קבוצה, שנאספה מנציגים של כל העמים הקטנים שאכלסו את בבל. אלה היו אנשים עם אגואיזם מיוחד, אנשים שרצו לגלות ולהשיג את העולם העליון. הם נענו לקריאתו של אברהם להתפתחות כזו.

אברהם, שהיה כהן בבלי, היה אחד מהם. אלה שהלכו בעקבותיו, פנו בהשתוקקות להתפתחות הרוחנית שלהם. למה הם נענו לקריאתו של אברהם? מפני שהאגואיזם שלהם היה הרבה יותר גדול, מהאגו של יתר הבבלים. מאז, במשך כמה אלפי שנים, האגואיזם גדל אצל אנשים רבים ולכן הם מגיעים אל חכמת הקבלה.

בזמנינו כמות גדולה של אנשים, כבר מיליונים מתעניינים בחכמת הקבלה. לכן, כשאני מטייל ברחבי העולם, אני נתקל כל הזמן באנשים שמכירים, רואים ושומעים אותי.

לאחרונה הייתי ביוון, לא אחת הכירו אותי בכל מיני מקומות. בעלת הבית ששכרתי ממנה בית לכמה ימים, אמרה: "אני מכירה אותך. אתה משם". אותו הדבר קרה בבית מלון בקישינב, בעלת המלון, ראתה אותי ואמרה בפליאה: "או, לא ציפיתי שתגיע למלון שלנו!". וכך במדינות רבות. זה מצביע על כך, שאנשים רבים כבר שואפים, משתוקקים, מתעניינים בהתפתחות הנשמה, ולכן עלינו להפיץ את השיטה הזאת דרך האינטרנט כל יום, כל אחד בשפת האם שלו.

אתם תראו, עד כמה יוקל לכם, מפני שכל אדם, שאותו תביאו, יעבוד יחד אתכם בשיתוף פעולה על הבעיה המשותפת.

מתוך שיעור וירטואלי, 9.02.2020

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/6uktT

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest