התכונן לגילוי

שאלה: הכנס זה המצב הבא שלנו. מה עכשיו עלינו לעשות כדי שנגיע אליו עם רצון נכון, עם דרישה?

תשובתי: עכשיו אנחנו צריכים עדיין את הרגשת החיסרון, ההשתוקקות, געגועים כמו לפני פגישה צפויה, ציפייה לאירוע שמח. שהרצון לגלות את הקשר בינינו, יתגלה במלוא עוצמתו ובתוכו יתגלה כוח השפעה, הבורא, האור שממלא את כל הנשמה הכללית.

עכשיו אנו מתכוננים לגילוי הזה, אך אין צורך לחפש את החיסרון עצמו, אלא צריך כל הזמן לחשוב על המצב הרצוי, ואז כתוצאה מהחיפוש הזה, מתוך דמיונות על החיבור, נגיע להרגשה! ומתוך זה תתגלה בנו הריקנות, הרצון. האור בורא את הרצון!

מי שלא מחפש את המצב הטוב, לא ירגיש שהמצב הזה חסר לו. כשאתה מחפש אותו, פועל עליך אור מקיף מאותו מצב ומגדיל את הרצון שלך לכך. אתה תשתוקק למצבים טובים, לאהבה, לאיחוד, ובהתאם לכך תגלה מצבים הפוכים, דחייה ושנאה. אנחנו פועלים בשתי מערכות מנוגדות: קבלה והשפעה, קו שמאל וקו ימין.

אדם הוא הטבעתו ההפוכה של הבורא, הצורה של רצון אגואיסטי. כל האורות שמשפיעים עלינו, הופכים את צורתנו לחלוטין, מביאים אותנו לצורה האמיתית מ"על מנת לקבל" ל"על מנת להשפיע". זה מה שעושה איתך האור, אך תמיד בהתחלה אתה מגלה את הצורה ההפוכה, האגואיסטית. אם אתה משתוקק לצורה טובה, אז בטוח תבוא הנפילה ואתה תגלה שנאה ובוז.

אך אין צורך בכוונה לשקוע בתוך הרע ולעשות בירורים, אלא צורה אגואיסטית זו תתגלה בעצמה ותכריח אותך לחקור אותה. כמה שתנסה להיפתר מהצורה האגואיסטית, באותה מידה תכיר אותה על כל פרטיה כדי להפוך את כולה להשפעה.

נתאסף, נתחבר, נגלה בינינו את הבורא ותפילת הרבים תעלה אותנו לרוחניות!

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "וזאת ליהודה", 01.11.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/RkQCO

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest