דף הבית / כלכלה / כסף / התחליף לכסף

התחליף לכסף

שאלה: העיתונים כותבים שהמחבל שביצע את פעולת הטרור בנורבגיה היה מכור למשחקי מחשב אלימים ולתוכניות על רוצחים סדרתיים. למה בעולם לא מבינים דבר כל כך פשוט וטריוויאלי: כלֵי התקשורת המודרניים בעצמם יוצרים את הרוצחים האלה ומכניסים להם לראש את כל המחשבות הפסיכופתיות האלה. זה הרי כל כך ברור…

תשובתי: מי שיודע להרוויח, הוא זה ששולט בעולם. הם אלה ששולטים בבתי המשפט, במערכות החינוך, בממשלות. ומפני שהם מרוויחים כסף, הם כלל לא רוצים "לסגור את העסק". כדאי להם ליצור עיתונות צהובה מלאה בכל ה"סקופים" הללו שרק מבלבלים את האדם. כדאי להם לכתוב על מחבלים ולהאזין בסתר לכל מיני אישים, כדי להרוויח על חשבונם. כדאי להם לייצר כמה שיותר כלי נשק כדי למכור אותם במוקדי המלחמה והמתיחות בכל רחבי העולם. כדאי להם לפרסם על טרגדיות ואסונות.

לא אכפת להם כלום. כל אחד רוצה להרוויח בשלו. אחד מייצר ומוכר נשק, השני מארגן האזנות סתר ואוסף חומרים כדי למכור מידע מכל סוג, כולל מידע מזעזע שלא מקובל לחשוף בפומבי.

מאחורי כל הדברים האלה עומד רווח, רווח נקי של מישהו. האנשים שמקבלים את הרווחים הללו, הם אלה שמנהלים את אמצעי התקשורת, את הממשלות, את המסחר, ובסופו של דבר העולם שלנו נראה כפי שהוא נראה.

הרי קיימים בו המון אנשים שחושבים רק על כסף. את כל השאר הם לא מרגישים. זה לא שהם ציניים. ציניקן דווקא מודע לנוכחותו של משהו גדול יותר, אך מזלזל בו. ואילו האדם שמרוויח אינו מזלזל בכלום, הוא פשוט לא בעניינים, טווח הקליטה שלו מאוד צר, הוא כולו שקוע בדבר אחד, וחוץ מזה שום דבר לא קיים עבורו.

ולכן האנשים האלה חזקים מאוד. כי יש להם רק רצון אחד. אם כדי להרוויח כסף צריכים להיכנס לממשלה, הם חודרים לממשלה. אם דרוש לשם כך הצבא, הם חודרים לצבא. אם דרושה המשטרה, הם חודרים למשטרה. אם צריך שיהיה עיתון מרכזי שתמיד יכתוב את מה שהם רוצים, הם קונים את העיתון. מאחורי הקלעים, הכול שייך להם.

אז לאנשים האלה כדאי שהסביבה תהיה כזאת ושבתוך הסביבה יהיו מילויים כאלה. דווקא האנשים האלה מעצבים את דעת הקהל, ומפנים אותה לאכזריות, לסמים, לזנות, לטרור ועוד. זה לא שהממשלות חלשות בפניהם, הם פשוט פועלים בשיתוף.

מדובר כאן על כסף, וכסף זה כוח. נראה עד כמה תתגלה עכשיו חולשתו של הכסף. אבל מה יחליף אותו? – צריך להיות מטבע שיהווה מדד להשקעה ולהצלחה של האדם. מה תיתן לאנשים במקום ה"מצלצלים", שבהם הם מודדים כל דבר? הם שווה-הערך לכל מאמץ.

משמע, שנצטרך "מטבע רוחני", "שווה-ערך רוחני". והוא יהיה מידת ההשפעה, מידת הקירבה לבורא. בה נמדוד את ההשקעות והרווחים שלנו. וכל הגשמיות תסתכם בהכרחיות בלבד.

כדי לעבור לזה, העולם צריך להתהפך. כל אלה שעומדים בראש החברה, שהדבר העיקרי עבורם הוא לייצר סחורות כדי להרוויח – כולם יצטרכו ליפול מהאולימפוס שלהם, או שהם יתקנו את עצמם ויקבלו את ה"מטבעות" החדשים הללו.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם "הערבות", 25.07.2011
ידיעות קודמות בנושא:
החוקים החדשים של העולם הגלובלי
ההשפעה תנהל את העולם
על מה מרקס לא סיפר

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tZfwI

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest