דף הבית / כללי / התועלת מהלחץ

התועלת מהלחץ

הערה: מחקרים על מתחים נעשו מאוד פופולריים בימינו. מדענים באוניברסיטת וויסקונסין עקבו במשך שמונה שנים אחרי 30,000 בני אדם שהשתתפו בניסוי, וגילו שלחץ מגדיל את התמותה ב–43%, אבל רק כאשר האדם סבור שהלחץ מזיק לגופו. התברר שלרוב משתתפי הניסוי כלֵי הדם של היו צרים, אבל למשתתפים שנאמר להם שלחץ הוא תגובה מועילה לאיום, כלי הדם היו רפויים והכול היה בסדר. המדענים הגיעו למסקנה מעניינת מאוד, שאם אנשים במצבי לחץ מקבלים החלטה להתאחד עם אנשים אחרים, אז הם יוצרים הגנה מוצקה מפני השפעות חיצוניות.

תגובתי: בוודאי, זה טבעי.

הערה: יחד עם זאת המון בני אדם מתים מלחץ.

תגובתי: בני אדם מתים מלחץ מפני שהם אינם יודעים להשתמש בו בצורה נכונה. התגובה הטבעית של בעלי החיים למצבי לחץ היא איחוד ולא התבודדות, ואילו בני אדם מגיבים בצורה הפוכה, הם מתבודדים, מתכנסים בתוך עצמם ומתרחקים מאחרים. כשהאדם מתבודד לא רק כלי הדם שלו נהיים צרים יותר, אלא גם האפשרות שלו לחשוב ולקבל החלטה בצורה נכונה נהיית צרה, הוא מסתגר בתוך עצמו וננעל למרות שהתגובה הנכונה צריכה להיות הפוכה. הבעיה היא שאיננו מנצלים בצורה נכונה את הנתונים ההתחלתיים שלנו. עלינו להיות מקושרים הדדית זה עם זה, ולכן ככל שאנחנו יותר נדחים זה מזה, כך עלינו להתקרב זה לזה יותר. חכמת הקבלה מדברת דווקא על יחס כזה לחיים.

הערה: במצבי לחץ ה"אני" של האדם מתחיל לעבוד יותר, הוא מרגיש שהוא סובל ושרע לו והוא מתחיל לחפש נישה כדי להסתתר בה, או שהוא מנסה בעצמו להתנגד ללחץ.

תגובתי: זה נובע מארגון לא נכון של החברה. לא הכנו את עצמנו ללחצים שמתגלים בימינו, לדיכאון, לבעיות ביחס שלנו לעולם, לחיים, לעצמנו, לבני ביתנו וכולי. אנחנו בורחים מהבעיות, לא רוצים להקים משפחה, לא רוצים להביא ילדים, לא מעוניינים בחברים, באף אחד, אנחנו יושבים מול המחשב לבד. ההתעסקות הקבועה של בני האדם בסמארטפונים היא מדד לדיכאון. אף אחד לא רוצה לשתף פעולה עם השני בצורה הדדית, זוהי בעיה נוראית!

שאלה: האם הלחצים ניתנים בכוונה כדי שהאדם יתחיל להתחבר עם אחרים?

תשובתי: כן, בוודאי, בעיית הלחץ שמורגשת בימינו תיפתר, או בדרך טובה או בדרך של ייסורים. היא יכולה להביא את האנושות למלחמה גדולה, או שבני אדם יבינו שהם חייבים להתאחד ויאמצו את חכמת האיחוד, את חכמת הקבלה, מפני שהם ייראו מהר מאוד שכל האמצעים האחרים לא עוזרים.

מתוך תוכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 6.4.2016

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/0JAMh

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest