התהפכות מפליאה

מתוך שיחה בכנס בסוצ'י.

שאלה: איך אפשר להפוך את הרצונות של הקהל החיצון מצרכים חומריים לרוחניים?

תשובתי: קודם כל, צריך להסביר לאנשים, שבכל מקרה אנחנו מחפשים מילוי פנימי.

אפילו כשאנחנו סתם קונים איזה חפץ או מארגנים משהו לעצמנו, לחבר, למשפחה, אנחנו בכל מקרה חווים תענוג. אפשר למדוד אותו, אולי בכמות האמצעים או בצורה של המאמצים שהושקעו, אבל זו תמיד הרגשה.

לכן הרגשות, זה העיקר. אנחנו עובדים למענם, נותנים יגיעה, חיים, מגדלים ילדים. אלה הרגשות של עצמי, של החיים, של ההצלחה.

שנית, כולנו נמצאים תחת השפעת הסביבה שמחייבת אותנו למדוד הצלחה בחיים על ידי הישגים חומריים: מכונית, דירה, בגדים, אזור מגורים יוקרתי או מקום נופש. אבל בעיקרון, כל זה נחוץ רק כדי להרגיש בתוכי מילוי מסוים. כי האדם הרי לא דוחס לתוכו את הבית, את הבגדים או את המכונית, הוא נושא בתוכו הרגשות שעל ידן הוא רוצה להתמלא.

לכן אנחנו צריכים ליצור לכל אחד כזאת אפשרות להתמלא, שהוא יסתפק במה שנחוץ לו. יחד עם זה, הוא לא יסבול מזה שמישהו מסודר יותר טוב, ירדוף אחרי משהו בלתי מתקבל על הדעת, ארעי וכל הזמן יאיץ בעצמו שהדשא של השכן ירוק יותר.

האדם ירגיש סיפוק עצמי. הוא ייצא מתחת להשפעה של ההמונים. הצלחה חיצונית של מישהו תפסיק להרעיל לו את החיים, והוא יפסיק את המרדף אחרי מותרות שאין בהם צורך.

אנחנו צריכים להסביר לאנשים, שהמכשיר הרעיוני של האדם תלוי בהרגשות שלו, ועליהם אנחנו יכולים לפקד. כלומר אנחנו מלמדים את כולם כיצד להיות מסופקים בכל מצב.

אני אגלה סוד קטן, אין שום עולם רוחני. באותה המידה שבה אנחנו מסכימים לגמרי עם מה שמתרחש איתנו, אז העולם הזה הופך לרוחני.

אנחנו הופכים להיות "חפץ חסד", כלומר לא רוצים שום דבר לעצמנו ומשיגים את תכונת ה"בינה". בזה שהופכים את זה להשפעה, אנחנו משיגים את דרגת ה"חכמה". ו"חכמה" ו"בינה" יחד נותנות לנו דרגת "כתר", הדרגה הגבוהה ביותר, עולם אין סוף. לכן לא העולם הסובב אותנו הוא זה שמשתנה, אלא משתנה ההרגשה שלנו של העולם. כי האור נמצא במנוחה מוחלטת, והכול תלוי רק בתיקון שלנו.

לאדם שהסתבך בבעיות הגשמיות שלו אנחנו מסבירים, שבעיקרון הוא יכול להיות מאושר בכל רגע בחייו, מפני שהחושים שלנו, זה רצונות. ואם הוא ימלא אותם בצורה נכונה (ואנחנו מלמדים אותו לעשות את זה), אז הוא יהיה מאושר כפי שלא מאושר אף אדם הכי חזק, עשיר, מפורסם ומצליח בכל העולם.

אנחנו מאפשרים לו להתמלא. וזוהי חכמת הקבלה, חכמת המילוי. בעיקרון, השיטה שלנו מסתכמת בזה, שברגע שהאדם מתחיל להסתפק במילוי כללי במקום אישי, אז הוא מיד מתחיל להרגיש את עצמו בעולם העליון.

מתוך שיחה בכנס בסוצ'י, 09.06.2014

ידיעות קודמות בנושא:
מיליון דולר או האור העליון?
לטבוע בענן של אושר
איחוד חם

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/qQ6pP

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest