דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התהפכות הרֵגָשוֹת

התהפכות הרֵגָשוֹת

שאלה: מה נסתר מאיתנו? מה בדיוק אנחנו מתחילים להרגיש בזמן הגילוי?

תשובתי: אין שום דבר חוץ משני כוחות, בורא/השפעה ונברא/קבלה, המפעילים אותנו. כל מיני צירופים של הכוחות האלה יוצרים מערכת שנקראת מלכות, חוץ ממנה לא קיים שום דבר, ואנחנו קיימים בתוכה.

גילוי המערכת הזאת המלאה באור, מביא להרגשת השׂגה, חכמה, מילוי, נותן תשובות על כל השאלות וממלא את כל החללים. חוץ מזה, חיים המורגשים בזרם הזה אינם מוגבלים. אתה יוצא משליטת הגוף ולא חושב על כך שעם כל פעימה של הדופק, אתה מאבד את החיים. אתה מרגיש שלמות, כי הכוחות המנוגדים לא רק שמתחברים, אלא גם משלימים זה את זה. זה מוליד שׂמחה ותענוג מההשׂגה שמגלה לאדם עולם מקצה ועד קצה את כל הטבע, ולא רק את העולם הגשמי.

אז האדם מתחיל לתפוס את העולם הזה בצורה שונה. קודם הוא ראה בו ייסורים, בעיות, יחסיי שפלות בין בני האדם. ועכשיו הוא רואה שבני האדם מתוקנים ומתייחסים זה לזה באהבה. ההתהפכות הזאת מתרחשת באדם בהתאם לתכונות שלו: הוא משׂיג, שהעולם זו העתקה שלו, וכל מה שהוא רואה מהווה הקרנה של התכונות הפנימיות שלו. ככל שהם מתוקנים יותר, כך הוא רואה את העולם מתוקן יותר ויכול להצדיק אותו.

אז הוא מגלה שגם העולם הזה שייך לרוחניות, ומבין שכל בני האדם נמצאים בהסתרה, ואילו הוא השׂיג גילוי. יוצא שהגילוי מורכב מזה שהאדם רואה את התמונה האמיתית של העולם הזה: קודם הוא נראה ריאלי לחלוטין, ועכשיו הוא נתפס כסרט המוקרן באוויר שתלוי בשינוי התכונות שלו. האדם מרגיש את האנשים הסובבים אותו כאיברים הפנימיים של נשמתו, וגם הם משתנים בהתאם לתיקונים שלו. ואז הוא מבין שהעולם לא נמצא מחוץ לו, אלא בתוכו. וכך רואה כל אחד.

מתוך התוכנית "קבלה למתחיל", 29.11.2010

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/BhIGr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest