דף הבית / קבלה לעם / התפתחות רוחנית / התאספות לאימונים

התאספות לאימונים

laitman_2010-02-02_3930-70.jpg

שאלה: הנביאים, ככלל, מדברים על שתי אפשרויות של התפתחות האירועים: הקשה והקלה…

תשובתי: נניח שהבן שלך, הוא עצלן ועקשן. יש לו שׂכל, אך אין לו רצון ליישׂם בצורה נכונה את התכונות שלו. בתור מי היית רוצה לראותו בעתיד?

תגובה: שׂחקן כדורגל מפורסם.

תשובתי: מובן. חלום מודרני של אבא יהודי.

בסדר, אז אתה מוסר אותו לבית ספר לכדורגל, אך הוא מתעצל, לא רוצה לעבוד. הרי נדרש ממנו משטר, אימונים סדירים, ובלילות, שינה חזקה ללא כל מיני בילויים. חייהם של הספורטאים, זה לא סוכר, הם כפופים ללוח זמנים קפדני. בני אדם נותנים את השנים הטובות שלהם, כדי להפוך למקצוענים. עם זה הגוף הופך למכונה, שמוציאים אותה לעוצמה המרבית.

ובכן, הבן שלך לא מעוניין להתאמן. אז מה עליך לעשות? כי אתה הרי בטוח, שדווקא כדורגל, זה העתיד שלו. ואז אתה לוקח בידיים חגורה.

כאן עולה השאלה: האם המכות יעשו ממנו כדורגלן? האם הן מקדמות אותו בכיוון הנכון?

תגובה: לא, אלא פשוט כואב לו.

תשובתי: כלומר, העניין הוא לא בחגורה. אך לאחר "עבודה חינוכית" הבן שלך מבצע חישוב: מה עליו לעשות? הוא מקבל יסורים גם מהחגורה וגם מהאימונים. איפה יש יותר יסורים ואיפה פחות? הרצון האגואיסטי משווה בין המדדים ומחליט: אם האבא מֵסֵב יותר יסורים מהמאמן, אז הוא הולך להתאמן.

בבית הספר לכדורגל, הוא נפגש עם ילדים אחרים ובהדרגה מקבל טעם ועניין כלפי המשׂחק. ואם לא אז אתה ממשיך להצליף בו עם החגורה, עד שהוא יבצע את התוכנית שלך.

מכאן אנחנו רואים, שהיסורים רק מביאים אותו ליישׂום. כיצד אפשר להסתדר בלעדיהם? הרי העצלנים והעקשנים, זה אנחנו בעצמנו, כל אחד מאיתנו. מדובר לא רק על פעולות פיזיות, אנחנו מתעקשים בשׂכל ובלב, בתפיסה וברגישות. כל רגע אנחנו דוחים את העיקר, רצים להפסקת עישון, ישנים עם עיניים פקוחות.

אז כיצד נוכל לנצל כל רגע בחיים לאימונים רוחניים? לשׂם כך צריך כל הזמן להצית את עצמך באש של רצון החברים, אחרת הבורא יעמיד אותך תחת מכות, ואתה תצא מהתרדמת שלך או מפחד או מכאב. אחד מהשניים. אולם כך או אחרת, אתה צריך ליישׂם את כל התוכנית, מפני שבלעדיה יהיו חסרים לך רצונות.

והנה יוצא, שלפניך קיימת רק אפשרות אחת, ביצוע רצונו של הבורא. אתה תבצע אותו בכל מקרה, אך קיימות לפניך שתי אפשרויות, שתי דרכים, שמובילות ליישׂום זה. לא ניתן לברוח מאימונים והתעוררות, אך ניתן או ללכת בדרך יסורים ארוכה, שבה אתה אמנם ישן, אך לא שינה של תינוק, או בדרך קצרה, שבה מציעים לך הזדמנות ליישׂם את עצמך במהירות, בכך שאתה מקבל רצון נוסף, התעוררות נוספת מהסובבים. הם מציתים אותך, ואתה רץ לאימונים.

ולא חשוב מאיפה הגעת ללימודים, בזה, הבחירה היא בידיך.

מתוך שיעור על מאמרו של בעל הסולם, 31.05.2011

ידיעות קודמות בנושא:
אין כסף לצעצועים
חשבון אחר
על העונש

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/lH0jr

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest