דף הבית / אקטואליה / השקעות ירוקות

השקעות ירוקות

שאלה: בכמה מדינות בוצעו מה שנקרא "השקעות הירוקות". מדובר על המלצה לחלוקה יותר טובה של עושר ושוויון סביבתי. האם מבחינתך זה הפתרון לאיזון הכוח הגרעיני?

תשובתי: אני לא חושב שהאנושות עושה משהו שיוביל אותה לתיקונים, אפילו להאט את השימוש בכוח גרעיני ואת השימוש בשריפת נפט וגז וכן הלאה, לא יועילו. גם אם נדע שבעוד שנה כולנו נמות וכדור הארץ יכחיד את עצמו ומישהו שם "יכבה את החשמל" ויסגור הכול וכולנו נמות, לא נשנה את ההתנהגות שלנו. האגו לא נותן לנו להשתנות, כמו שכותב בעל הסולם שגם כאשר "מלאך המוות מעל מראשותיו וחרבו שלופה בידו, וטיפה של מרה (ארס) תלויה בו בקצה החרב", האדם בכל זאת פותח את הפה ובולע את הרעל, למרות שהוא יודע שימות.

שאלה: האם אתה מתכוון  לכל מה שקשור בצד האקולוגי "הירוק"?

תשובתי: זה עוד יותר מבלבל אותנו, כי אנחנו חושבים שבכך אנחנו שומרים על הטבע, שומרים על הכול. יש בזה בכל זאת משהו, אבל זה לא מתקן את העולם. עלינו לתקן את האדם, לא את השימוש או את היחס כלפי הצומח או הדומם או החי, אלא כלפי האדם.

שאלה: איזו מודעות צריכה להיות לנו כדי למנוע אסונות?

תשובתי: עלינו להסביר לכולם שרק היחס בין בני אדם מתקן את המציאות, כי בני האדם נמצאים במדרגה העליונה והגבוהה ביותר, ולכן דווקא בתיקון היחסים בינינו נוכל לתקן את כל מה שנמצא בדרגות שנמוכות מהאדם, החי, הצומח וגם הדומם, כולם יכנסו לאיזון, להדדיות, וכך העולם יירגע ויהיה אינטגרלי ויפה.

 

מתוך ישיבת כתבים, 14.3.2021

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/U9r2j

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest