דף הבית / כלכלה / כסף / השקט שלפני הסערה

השקט שלפני הסערה

laitman_40_70.jpg

שאלה: וול סטריט ממשיכה לעלות. מדד הפחד, המסמן את העצבנות בשוקים הפיננסים, ירד משמעותית בחודש האחרון. האם המשבר עומד להסתיים?

תשובה: הבורסה היא משחק. היא יכולה לזנק כלפי מעלה ללא שום חשבון, ללא שום קשר למציאות. האם בעלי הפירמידות הפיננסיות הפסיקו לבנות אותן?! בינתיים כולם חושבים שבעלי ההון נפלו, אבל למעשה הם "בולעים" מיליארדים, שמזרימות להם הממשלות, וממשיכים לבנות פירמידות, רק בתחכום גדול יותר.

בינתיים האגואיזם חוגג את נצחונו. הוא לא נרפא ולא תוקן במאומה. הוא ממשיך בעבודתו ומכין עבורנו את המכה הבאה. אם אתה חושב שהכול הסתדר ונרגע, זה המצב הגרוע ביותר. זה מזכיר אויב שאינך מכיר אותו, שבינתיים מקיף אותך. אתה יכול להיות בטוח שבסופו של דבר הוא ינצח ויהיה גרוע הרבה יותר!

אין ווסת (רגולטור) לאגו הגדל. הרי הכלכלה איננה מדע. היא הולכת בעקבות האגו של האדם. כל הכלכלה מבוססת על איך לשלם פחות ולקבל יותר, ואם אפשר, אפילו בלי לשלם, אלא לקחת בחינם. כלכלה זו "גניבה חוקית". הרי מהו החוזה שבינינו? שאני נותן לך בלית ברירה, תמורת מה שאתה נותן לי, משום שכרגע אני לא מסוגל לקחת את זה ממך בכוח, כלומר לא בעסקת חליפין.

כלכלה זה ביטוי של האגואיזם שלנו. האגואיזם גדל כל הזמן ואיננו מעוניין להתחבר עם אף אחד. הוא מזלזל בכולם ורוצה לנצל את כולם. איזה ווסת יכול להיות כאן?!

ווסת בין האגואיזם לבין היחסים בין בני האדם מסתכם בקיום שני כללים: "אל תעשה לחברך מה ששנוא עליך" ואחר-כך "ואהבת לרעך כמוך". האם כולם מחפשים כיום את הווסת בכיוון זה?! ברור שלא. לכן הם לא ימצאו שום ווסת.

בפעם הבאה תגיע מכה הרבה יותר "איכותית", והיא לא חייבת בהכרח להיות מהמערכת הפיננסית או מהבורסה או מהבנקים, היא יכולה לבוא כאסון טבע, מגפה וכו'. ההפוגה זמנית, כי עדיין לא תיקנו דבר, אלא רק התחלנו להבין את מצבו החדש של העולם. לכן זה לא סוף או הפוגה של המשבר, אלא תחילתה של המכה החדשה הבאה. התהליך מואץ, הגל השני לא רחוק מאיתנו.ידיעות נוספות בנושא: המשבר הכלכלי העולמי

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/mZMCt

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest