השלום בעולם

שאלה: במאמר "השלום בעולם", הרב יהודה אשלג כותב, "שכל יחיד יבין שטובתו וטובת הציבור אחד הוא, ובזה יבוא העולם על תיקונו המלא", למה הכוונה "תיקון העולם"?

תשובתי: תיקון העולם, הכוונה לתיקון האדם. לעולם הרי אין צורה, אלא בהתאם לתיקונים שהאדם עושה על עצמו, הוא מרגיש את העולם. האדם נותן לעולם מדרגות לפי העלייה שהוא עולה מהרצון לקבל לרצון להשפיע וכך הוא מתקדם. לכן, לעולם אין צורה, אלא כל הצורות שהאדם מרגיש, הוא נותן בכוחות שלו.

הערה: אבל אנחנו רואים שיש לעולם צורה, אנחנו יוצאים לרחוב, רואים אנשים, בניינים.

תגובתי: אנחנו רואים כך כי הכול מצטייר בנו לפי התכונות שלנו, אבל מחוץ לנו יש אור עליון שממלא את כל המציאות.

שאלה: באילו אמצעים האדם צריך להשתמש כדי להגיע לתיקון?

תשובתי: עיקר התיקון הוא ביחס יפה בין בני האדם. כלומר עליי להגיע למצב שאני אוהב את כולם, דואג לכולם ורוצה שכולם יגיעו לתיקון. אין אנשים טובים או רעים, אני רואה כך רק מתוך הכלים המקולקלים שלי. אם אני מתחיל לתקן את היחס שלי לעולם, אז אני מתחיל לראות שבאמת הכול זה רק העלמה של האור העליון, שהוא אור של אהבה שממלא את כל העולם במידה אינסופית בלי הגבלה. אני מצייר על פני האור העליון כל מיני צורות, כי אני שונה מתכונתו שהיא אהבה והשפעה, וזה מה שנותן לי את צורת העולם, דומם, צומח, חי, בני אדם. התיקון שלי הוא בכך שאני רוצה להגיע למצב שאראה במקום כל הצורות האלה רק את האור העליון שממלא את כל המציאות. זה מה שנצטרך כולנו לגלות. כל האנושות, כל נשמה ונשמה.

שאלה: איך נגיע לזה?

תשובתי: על ידי זה שנתקרב זה אל זה בצורה רגשית, בהשפעה של כולם על כולם, ונרצה שלכולם יהיה טוב. צריך רק רצון, לא צריך לעשות שום פעולה. רק רצון שלכולם יהיה טוב, יתקן את כל המציאות ובאמת נראה שכולם נמצאים בים של אהבה.

מתוך תוכנית "העולם", 11.1.2022

 

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/W3sWw

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest