דף הבית / אקטואליה / ה"שיימינג" ברשת (חיים חדשים – 576)

ה"שיימינג" ברשת (חיים חדשים – 576)

אדם שבויש ברשת חש גיהינום, משום שהכוח הבסיסי שלנו הוא האגו, ולכן אנחנו שואפים לחוש גאווה וחוששים מבושה. (שיחה עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, אורן לוי וניצה מזוז)

תוכנית הטלוויזיה "חיים חדשים" בנושא "ה"שיימינג" ברשת".

לצפייה/האזנה: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

להורדת התוכנית: WMV וידאו | MP3 אודיו | MP4 וידאו

תקציר השיחה:

אדם שבויש ברשת חש גיהינום, משום שהכוח הבסיסי שלנו הוא האגו, ולכן אנחנו שואפים לחוש גאווה וחוששים מבושה. אדם שעשו לו שיימינג מרגיש שמחקו אותו, קברו אותו, אין לו בשביל מה לחיות.

האני שלנו, האדם שבנו, הוא הכול עבורנו, הכול. אם מוחקים אותו, אין לנו בשביל מה לחיות. כמו כן, יש בנו נקודה רוחנית פנימית שלא מתה, ניצוץ נשמה שמתפתח מדור לדור.

יש אנשים שלא מתרגשים מכלום, ויש כאלו שמאוד רגישים לענייני בושה וגאווה. דעתם השלילית של אנשים אחרים, יכולה ליצור אצלם לחץ נפשי גדול.

אנו כמו גלגלי שיניים במערכת אחת, תלויים זה בזה. לעיתים מפרסמים ברשת תמונות מביכות של אדם, וזה פוגע בכבודו, עד כדי כך שהמוצא היחיד שהוא מרגיש שיש לו הוא התאבדות. כדי להישמר מפגיעה משיימינג, לא יעזור להסתתר, אלא רק להתעלות לרמה גבוהה יותר.

לדוגמה, אדם נכנס ללול תרנגולים והם "צורחים" עליו, הוא לא מתבייש כי הוא גבוה מהם. אדם שמרומם את עצמו מבחינה ערכית, מבין שהאחרים מתנהגים עדיין כילדים קטנים. ההתעלות היא בערכים הרוחניים, הערכים של אהבת הזולת ודרכה החיבור לכוח עליון. לעיתים מסדרים לאדם גדול השפלות, כמו שקרה לגדולי המקובלים בהיסטוריה, אבל הם מבינים מאיפה זה נובע ומדוע כך הכוח העליון מסדר להם כזה חשבון איתם.

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/tZP7o

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest