ה"רשימו"

שאלתה של רינת: כל פעם, כשאני נתקלת בהרצאותיך במילה "רשימו" אני מאבדת כיוון. מצד אחד למדתי שהכוונה לרשימות שהיו לנו מהגלגולים הקודמים. אך מצד שני, כאשר צפיתי באחת מתוכניות הבוקר, שמעתי מאחד התלמידים שלך שהשתתף בתוכנית, ש"רשימו" זה הדי.אן.אי הרוחני, וכמדומני, אם גם הבנתי כשורה – זה גם התסריט של החיים שלנו. אז כבוד הרב, אולי אחת ולתמיד תוכל לפתור לי את השאלה הזו – מה זה רשימו: תסריט?/די.אן.אי רוחני?/רשימות מגלגולים קודמים?

תשובה: כל הנשמות השתלשלו ב-125 מדרגות של 5 עולמות, מעולם אין סוף עד העולם שלנו. במידת השתלשלותן, כל נשמה נעשתה קטנה יותר עד שבדרגת העולם שלנו היא הפכה לנקודה. אבל בנקודה זו, כמו בטיפת זרע, טמון כל המידע על הנשמה כולה ועל השתלשלותה.

אם אדם מתחיל להרגיש השתוקקות לעלות לשורש נשמתו, מתחילים להופיע בו בהדרגה "הגנים הרוחניים" האלה, נתונים אינפורמטיביים על הדרך "ממטה למעלה", בסדר הפוך מהשתלשלות הנשמה "ממעלה למטה". אדם נולד בעולם הזה מספר פעמים הנחוץ להשגת שורשו, שממנו השתלשלה נשמתו.

ראו מאמרו של מורי הרב"ש "לאיזה דרגה צריך האדם להגיע שלא יצטרך להתגלגל פעם שנית".

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Lp8PK

4 comments

 1. תודה רינת על השעלה ןלרב על התשובה

 2. תודה רבה לך כבוד הרב, לאט לאט אני אכנס גם לזה.

  ערבות !

 3. דוד מאור עקיבא

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3515404,00.html

  הנה שוב אנו לומדים שהכל ידוע מראש ושכולנו כבר באין סוף וכיצד בורא יודע לתמרן את הנברא למטרת הבריאה  עי כך שאנו למדים שמחשבות ורצונות למעשה לא תלויים באדם ועצם זה שהאגו השולט בנו חושב שהוא מסוגל לתרגל שיפור זיכרון רק יוכיח לו עד כמה שהוא לא מסוגל לכך ויוכיח לעצמו שהוא בעצם מתנהל עי כוח שלא בשליטתו   

 4. סליחה מראש: אך האם המילה "רשימו" היא סוג של חותם ? והאם זה קשור גם לרחם האשה ?
  אשמח עד מאוד לתשובה.

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest