דף הבית / קבלה לעם / ספר הזוהר / הרימו ידיים בתפילה

הרימו ידיים בתפילה

laitman_2009-05-28_8266_70.jpg

הזוהר :הרימותי ידי למעלה בתפילה. כי בא לגלות סדר אצילות: ג"ר דא"א, הנקראים כתרא, מוחא דאוירא ומוחא סתימאה, ואיך עולים לרישא דלא אתיידע – שה"ס ב"ה.

ע"כ התפלל שגילוי הסודות הללו יהיה לרצון ליפני השי"ת.

אנחנו נמצאים בתוך עולם אין סוף. באיזו מדרגת השגה שלא נימצא, המדרגה התחתונה אינה מסוגלת לקלוט ולהבין את המדרגה העליונה, להרגיש אותה, ולתפוס אותה בשׂכלה.

תמיד, בכל נקודה של העלייה הרוחנית שלנו, המצב הבא – הוא אין סוף, ללא גבול ביחס לתחתון.

אני מוגבל בתפיסת ה"נפח" שלי והעליון יותר גדול ממני, הוא לא יכול להיכנס לכלי שלי (כלי קליטה). אז כיצד אני יכול לתפוש ולהשיג אותו? רק בעזרת בקשה להרחיב את נשמתי, כדי שאוכל להדמות אליו בתכונות – ואז אוכל לגלותו, להשיג קשר עימו. כל הקשר בינינו לבין המדרגות העליונות מתגשם רק בעזרת בקשה.

בדיוק כך אנחנו מתקדמים גם בחיים שלנו: כל פעם הקטן מבקש מהגדול, והגדול צריך לספק לו את מה שהוא חושב שנחוץ להתפתחות הקטן. והקטן עצמו אפילו אינו יודע מה נחוץ להתפתחותו. בזה שפועל בשׂכל שלו, שׂכל של מדרגתו, הוא תמיד ילך בדרך של ייסורים וטעויות, ורק אחרי הרבה ניסיונות כושלים יגיע להבנה, שעליו רק לבקש מהעליון, והעליון בדיוק יודע מה לתת לו.

לכן הכול מושג בכוח התפילה. אבל תפילה זה לא, מה שמדמיינים בעולם שלנו! תפילה מסמלת, שאני שואף להיות יותר משפיע, לצאת מהאגואיזם שלי ורק זה הרצון היחיד שלי, ורק על זה אני מבקש מהעליון.

והעליון בנוי כך שרק את זה הוא מוכן לתת לי – בעזרת דוגמאות ותרגילים, לחנך אותי להיות המשפיע, כמוהו. כי רק מדרגה יותר עליונה של השפעה מבדילה ביני לבין העליון. זה מנוגד לטבע האגואיסטי שלי, ולכן אם העליון לא יכין אותי להשגת מדרגתו, אני לא אוכל להשיג אותה בעצמי לעולם.

באופן כזה, בתפילה ובתרגילים, אני יותר ויותר מדמה עצמי לעליון, בכל 125 המדרגות של הגדילה הרוחנית, עד לגמר התיקון השלם שלי, בהידמות לבורא.

מכאן ניתן להבין, את הנאמר בספר הזוהר: אם הנשמה לא מקבלת מידע על העולם הבא, אז האדם אינו יכול להיכנס לתוכו ולהתקיים בו. כי ללא ידיעות אלה על תכונת ההשפעה ועל יישומם, הוא לא יוכל לחיות שם.

מתוך שיעור על ספר הזוהר, 25.11.2009

רשומות קודמות בנושא:
ברוחניות אפילו תינוק חייב להיות חכם
מה זאת תפילה
לימוד להשפעה

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/ioGoE

One comment

  1. הרימו ידיים בתפילה אל הבורא את היום השישי עלמנת לזכור ולקדש את השבת

    ע'פ הכתוב בבראשית "ויאמר אלהים תוצא הארץ נפש חיה למינה בהמה ורמש וחיתו ארץ למינה ויהי כן:"  וירא אלהים את כל אשר עשה והנה טוב מאד ויהי ערב ויהי בקר יום השישי:

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest