דף הבית / המשבר ופתרונו / הרואין מיוחד

הרואין מיוחד

שאלה: קרטלים מקסיקניים ארגנו ייצור המוני של הרואין מיוחד (סופר-הרואין). זהו סם חדש הומצא והוא חזק פי 20-30 מהסמים הקלאסיים החזקים ביותר. הסחורה מועברת ממקסיקו לארה"ב על ידי מטוסים ללא טייס. אמריקאים סבורים, שבשנה אחת קרוב למאה אלף בני אדם ימצאו את מותם בגלל הסם.

בעיתונות נכתב: "הסכנה העיקרית של ההרואין המיוחד זו תלות של 100% בו. ההרואין המיוחד לא סתם מחסל בני אדם, בדומה למגפה של ימי הביניים, הוא מרוקן יבשות שלמות". האם המגמה הזאת תימשך בעתיד?

תשובתי: בעתיד, כדור הארץ יתנקה בצורה כזאת מבני אדם מיותרים. אבל אין מה לעשות, זו תכנית של הבריאה, שתנקה הכול. היום כמות האוכלוסייה על פני כדור הארץ מגיעה כמעת לשמונה מיליארד בני אדם, ואילו לפני 100 שנה היינו שני מיליארד. זו קפיצה חדה שהתרחשה בזכות התפתחות הרפואה, נגישות חופשית למזון, מים, תרופות. מנקודת מבטה של חכמת הקבלה זה נגרם כתוצאה משבירת הנשמות לעוד המון חלקי נשמות קטנים יותר, כדי שאפשר יהיה לבצע תיקון של נשמה אחת כללית בצורה מהירה וקלה יותר.

אינני מתנגד לכך שעל פני האדמה יחיו עוד 20 מיליארד בני אדם, אני רק בעד שהם יבצעו את התפקיד הנכון שלהם, ולא יגיעו לעולם הזה לסבול במכוון כדי לתקן את עצמם. מפני שאפשר לתקן את עצמנו בדרך טובה, רכה, נעימה ויפה.

שאלה: אם כך מה עלינו לעשות עם אותם בני אדם שלא רואים את העתיד ומרגישים ריקנות פנימית?

תשובתי: לא לעשות דבר. זו השפעה כללית של כל האנושות על חלקיה השונים. יש בני אדם רבים רעבים באפריקה. לפי הדיווחים 20 מיליון בני אדם מתים שם כיום והאו"ם אינו יכול לעשות דבר. מצד אחד, זו בעיה גדולה מאוד. מצד שני, במה תעסיק את האנושות? היום נעשה שימוש יותר ויותר רחב בטכנולוגיית הרובוטים, בכל מקום מכונות יתחילו להחליף את בני האדם, ומה יעשה האדם?

שאלה: איך בכל זאת ניתן לצאת מהמצב הזה?

תשובתי: אי אפשר לגמול אנשים מסמים קשים, אין שיקום מסוג זה. אפשר לשנות את האדם רק על ידי חינוך! צריך להקיף אותו בסביבה נכונה, ואז הסביבה תחזיק אותו.

שאלה: האם היית משקיע כסף רק בזה?

תשובתי: אך ורק, לא בשום דבר אחר. ממילא מרכזי הגמילה ושיקום לא עוזרים, הם צריכים להיות מרכזי חינוך.

מתוך תכנית הטלוויזיה "חדשות עם מיכאל לייטמן", 13.3.2017

לינק מקוצר למאמר: https://laitman.co.il/Vx3Bm

השאירו תגובה.

כתובת דוא"ל לא תוצגחובה למלא שדות מסומנים *

*

Pin It on Pinterest